13. septembra 2014

Arsenal v šlágri remizoval s ManCity 2:2, debuty Welbecka a Lamparda

Jack Wilshere z Arsenalu Londýn sa raduje z gólu

Jack Wilshere z Arsenalu Londýn sa raduje z gólu Foto: TASR/AP
Londýn 13. septembra (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v šlágri 4. kola Premier League s obhajcom majstrovského triumfu Manchestrom City 2:2. Vďaka gólom Jacka Wilshera a Alexisa Sancheza otočili v druhom polčase nepriaznivé skóre vo svoj prospech, no sedem minút pred koncom zariadil deľbu bodov Martin Demichelis. Sobotňajší duel dvoch gigantov bol premiérou v novom klube ako pre Dannyho Welbecka na strane domácich, tak pre Franka Lamparda v drese hostí.

Už v úvode stretnutia sa v pozitívnom svetle predviedol práve Welbeck, a hoci už v 12. minúte Harta prekonal, jeho lob skončil len na bočnej žrdi. Napriek výraznejšej aktivite Arsenalu sa v 28. minúte dostali do vedenia hostia, keď strieľanú prihrávku Navasa umiestnil za Szczesneho kanonier Agüero.

Po zmene strán mohol navýšiť vedenie Citizens Silva, no góly padali na opačnej strane. Najskôr v 63. minúte prekvapil obranu súpera z ľavej strany šestnástky Wilshere a o jedenásť minút neskôr dokonal obrat presne umiestnenou strelou Sanchez, ktorý sa presadil už v treťom zápase za sebou. Domáci však tesné vedenie neudržali a sedem minút pred koncom sa lopta zatrepotala v sieti po presnej hlavičke Demichelisa. Hoci mohli hostia v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, na výsledku 2:2 už nič nezmenili.