16. augusta 2015

Arsenal zdolal Crystal Palace 2:1

Hráč Crystal Palace Joel Ward (v strede) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase anglickej Premier Leaque Arsenal Londýn - Crystal Palace v Londýne 16. augusta 2015. Foto: TASR/AP
Londýn 16. augusta (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn bodovali v novej sezóne Premier League prvýkrát naplno. V nedeľňajšom dueli 2. kola triumfovali v londýnskom derby na pôde Crystal Palace 2:1 vďaka nešťastnému vlastnému gólu Damiena Delaneyho.

Hráč Arsenalu Olivier Giroud (vpravo) a hráč Crystal Palace Joel Ward v súboji o loptu v zápase anglickej Premier Leaque Arsenal Londýn - Crystal Palace v Londýne 16. augusta 2015. Foto: TASR/AP

"Kanonierov" poslali do vedenia v 16. minúte efektne nožničky Oliviera Girouda. Z tesného náskoku sa však netešili dlho, už o dvanásť minút sa po rýchlej kombinácii na útočnej polovici ujala umiestnená prízemná strela Joela Warda. O výsledku napokon rozhodla 55. minúta, keď sa hlavička jedného z hráčov hostí nešťastne odrazila od padajúceho Delaneyho do domácej siete.

Tréner Arsenalu Arsene Wenger (vpravo) počas zápasu anglickej Premier Leaque Arsenal Londýn - Crystal Palace v Londýne 16. augusta 2015. Foto: TASR/AP

Premier League - 2. kolo:
Crystal Palace - Arsenal Londýn 1:2 (1:1)
28. Ward - 16. Giroud, 55. Delaney (vl.)

Hráč Arsenalu Sandy Cazorla (vľavo) a hráč Crystal Palace Yannick Bolaise v súboji o loptu v zápase anglickej Premier Leaque Arsenal Londýn - Crystal Palace v Londýne 16. augusta 2015. Foto: TASR/AP

Víťazom ENECO Tour sa stal Tim Wellens, M. Velits skončil 96.