Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. januára 2006

Artmedia akceptovala ponuku WBA, Kozák odletíVedenie slovenského futbalového majstra FC Artmedia Bratislava napokon vyjadrilo súhlasné stanovisko a predstaviteľom West Bromwich Albion odpovie kladne na ich stredajšiu ponuku angažovať na ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. januára (WN/SITA) - Vedenie slovenského futbalového majstra FC Artmedia Bratislava napokon vyjadrilo súhlasné stanovisko a predstaviteľom West Bromwich Albion odpovie kladne na ich stredajšiu ponuku angažovať na polročné hosťovanie s možnosťou letného prestupu špílmachra klubu z pravého brehu Dunaja Jána Kozáka (nar. 22. 4. 1980). "O odobrení ponuky z Anglicka sme sa rozhodovali dlhšie, definitíva padla až po rozhovoroch s majiteľom nášho klubu v nočných hodinách zo štvrtka na piatok. V Kozákovom prípade sme prihliadli najmä na želanie samotného hráča. Takáto šanca sa naskytne futbalistovi možno raz za život a Jano si ju za výborné výkony, ktoré odvádzal v drese nášho tímu dlhší čas, zaslúži. V súhlasnom stanovisku s polročným hosťovaním však žiadame aj určitú úpravu niektorých podmienok, predovšetkým finančných. Kozák by mal po vybavení letenky odcestovať čo nevidieť na Britské ostrovy,“ povedal pre agentúru SITA manažér Artmedie Petr Kašpar.

Ako je známe, 25-ročný stredopoliar Artmedie a dvojnásobný slovenský reprezentant absolvoval minulý týždeň na Britských ostrovoch päťdňovú skúšku - štyri tréningy a lekársku prehliadku a u vedenia "The Baggies" i trénera Bryana Robsona zanechal výborný dojem. Ján Kozák sa tak stane po Igorovi Bališovi (2000-2003) a Stanislavovi Vargovi (2002) tretím slovenským futbalistom v histórii, ktorý oblečie dres tímu West Bromwich Albion, aktuálne 16. tímu anglickej Premier League. Odchovanec košického futbalu pôsobil vo svojej doterajšej kariére v 1. FC Košice, belgickom Lokerene, Slavii Praha a naposledy odvádzal perfektnú prácu v Artmedii Bratislava, kde má ešte stále platný 1,5-ročný kontrakt. V sedemnástich rokoch to J. Kozák skúšal aj v FC Liverpool, no všetko vtedy stroskotalo ešte na začiatku na obmedzeniach pri pracovnom povolení. Po odchodoch Balázsa Borbélya (1. FC Kaiserslautern/Nem.), Jána Ďuricu (Saturn Moskovská oblasť/Rus.) a Blažeja Vaščáka (FBC Treviso/Tal.) tak opustil mužstvo aktuálneho slovenského futbalového majstra a lídra tabuľky po jesennej časti sezóny 2005/2006 už štvrtý hráč zo základnej zostavy.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Turíne k dispozícii ešte 400 000 vstupeniek na ZOH 2006
<< predchádzajúci článok
S novými majiteľmi cieľom Slovana majstrovský titul

Artmedia akceptovala ponuku WBA, Kozák odletí - diskusné fórum čitateľov