24. augusta 2006

Artmedia vyhrala v Minsku 3:2 a postupuje

Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 2. predkola Pohára UEFA 2006/2007 nad Dinamom Minsk na štadióne s rovnomenným názvom v hlavnom meste Bieloruska 3:2 (2:0) a ...

MINSK 24. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 2. predkola Pohára UEFA 2006/2007 nad Dinamom Minsk na štadióne s rovnomenným názvom v hlavnom meste Bieloruska 3:2 (2:0) a postúpili tak do 1. kola druhej najprestížnejšej klubovej súťaže na starom kontinente, keďže v úvodnom zápase pred dvoma týždňami zvíťazili zverenci trénera Jozefa Adamca za bratislavským Starým mostom po góloch Reitera a Čišovského 2:1. O presného zásahy Petržalčanov sa tentokrát v prvom polčase postarali Juraj Halenár a Vratislav Gajdoš, v druhom dejstve triumf Artmedie potvrdil Peter Burák. Za hostí korigovali na konečných 2:3 už za rozhodnutého stavu Koveľ a Marcio. Svojho súpera v 1. kole P-UEFA spozná Artmedia počas piatkového žrebu (13.00 SELČ) v Sále princov v paláci kniežat Grimaldiovcov v Monte Carle.

Dinamo Minsk - Artmedia Bratislava 2:3 (0:2) - prvý zápas 1:2, postupuje Artmedia Bratislava

Góly: 76. Koveľ, 90. Marcio - 31. Halenár, 38. V. Gajdoš, 61. Burák, rozhodovali: Levan Paniašvili - Zurab Žvaridze, Kirill Beradze (Gruz.)

Minsk: Tučinskij - Tigorev, Pavľukovič, Pavľuček, Juvenal - Kisľak, Edu, Čalej, Marcio - Volodenkov, Koveľ

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, Čvirik, Burák - V. Gajdoš, Halenár, J. Kozák ml., Tchuř - Oravec, Reiter

Hráči Artmedie nastúpili v Minsku bez chorého útočníka Hartiga a vykartovaného obrancu Konečného a v úvodných 15 minútach museli čeliť tlaku domácich, ktorí hrozili najmä zo štandardných situácií. Po uplynutí prvej dvadsaťminútovky Petržalčania hru vyrovnali a v 31. min sa napokon dočkali aj vedúceho gólu. Čišovský nacentroval z pravej strany a tromf Artmedie v predkolách európskych pohárových súťaží Juraj Halenár loptu zo štrnástich metrov nasmeroval pod brvno Tučinského svätyne - 0:1. Už o dve minúty mohlo byť vyrovnané, pri obrovskej šanci domácich však na bránkovej čiare zastúpil Kamenára obranca Burák. V 38. min sa tréner Jozef Adamec mohol opäť radovať. Loptu potiahol po pravej strane aktívny Halenár, vnikol do "malého vápna", presne naservíroval Gajdošovi, ktorý už nemal problém rozvlniť sieť - 0:2. Už po prvých 45 minútach tak odchádzali "bielo-čierni" do kabín s vedomím, že sú jednou nohou v 1. kole Pohára UEFA, keďže v tom čase museli domáci streliť na zachovanie si postupovej šance až štyri góly. Po zmene strán sa v 61. min gólovo presadil aj Burák a Artmedia už viedla pohodlným trojgólovým rozdielom. Štvrťhodinu pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu Levana Paniašviliho z Gruzínska vykresal pre domácich iskierku nádeje útočník Koveľ a v 90. min uzavrel na konečných 2:3 brazílsky legionár Marcio.