21. novembra 2009

Asistencia Cháru, San Jose potvrdilo pozíciu lídra

V piatkových dueloch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov bodovo presadil iba kapitán Bostonu Zdeno Chára. Najvyšší obranca celej súťaže asistoval v predĺžení zápasu Buffalo - Boston na ...

NEW YORK 21. novembra (WEBNOVINY) - V piatkových dueloch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov bodovo presadil iba kapitán Bostonu Zdeno Chára. Najvyšší obranca celej súťaže asistoval v predĺžení zápasu Buffalo - Boston na rozhodujúci presný zásah Patricea Bergerona. Washington nepotvrdil pozíciu lídra Východnej konferencie a prehral v domácom prostredí s Montrealom 2:3. Naopak San Jose vyhralo pred vlastnými divákmi nad Philadelphiou 6:3 a upevnilo si postavenie na čele Západnej konferencie aj celej súťaže. Slovenskí brankári Peter Budaj a Jaroslav Halák v piatok šancu nedostali.

Výsledky piatkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Washington - Montreal 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Buffalo - Boston 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0: - 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+1

Detroit - Florida 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Minnesota - New York Islanders 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

San Jose - Philadelphia 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Vancouver - Colorado 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)