Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

20. augusta 2020

Asteroid preletel rekordne blízko Zeme, bol veľký ako auto (foto)Vedci dosiaľ ešte nikdy nedostali možnosť sledovať asteroid, ktorý by preletel tak blízko okolo Zeme. O úkaze, ktorý bolo možné zaznamenať v okolí Indického oceána, sa však dozvedeli s niekoľkohodinovým ...Zdieľať
asteroid 2020 qg 676x484 20.8.2020 - Vedci dosiaľ ešte nikdy nedostali možnosť sledovať asteroid, ktorý by preletel tak blízko okolo Zeme. O úkaze, ktorý bolo možné zaznamenať v okolí Indického oceána, sa však dozvedeli s niekoľkohodinovým oneskorením.

Zemská príťažlivosť ohla jeho trajektóriuDrobný asteroid 2020 QG o veľkosti automobilu SUV s priemerom 3-6 metrov sa v nedeľu bezpečne priblížil k našej planéte.

Zemská príťažlivosť ohla jeho trajektóriu a okolo Zeme napokon preletel vo vzdialenosti 2950 kilometrov. Rýchlosť, ktorú dosiahol v blízkosti Zeme, sa odhaduje na 44-tisíc km/h.

Varovné systémy fungujú dobre


Asteroid tejto veľkosti nebol pre Zem nebezpečný. Aj keď by sa výbuch po prípadnom dopade dal porovnať s explóziou atómovej bomby, pri vstupe do zemskej atmosféry by sa pravdepodobne rozpadol.

Kompetentní momentálne špekulujú, prečo asteroid zostal bez povšimnutia. Vedci NASA tvrdia, že varovné systémy fungujú dobre, no údajne bol problém v tom, že je omnoho ťažšie identifikovať telesá letiace zo slnečnej strany.


Zdroj: Webnoviny.sk - Asteroid preletel rekordne blízko Zeme, bol veľký ako auto (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronómovia skúmajú oblaky plynov v strede Mliečnej dráhy, vysvetlenie zatiaľ nikto nemá
<< predchádzajúci článok
Google hlási celosvetový výpadok svojich služieb, nefungujú maily ani nahrávanie súborov

Asteroid preletel rekordne blízko Zeme, bol veľký ako auto (foto) - diskusné fórum čitateľov