Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2006

Astronauti z Atlantisu stratili skrutkuDvaja astronauti z raketoplánu Atlantis dnes počas jednej z činností mimo raketoplánu zistili, že im chýba skrutka. V kozme sa vtedy nachádzali Steve MacLean z Kanadskej vesmírnej agentúry a jeho ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. septembra (SITA/AFP) - Dvaja astronauti z raketoplánu Atlantis dnes počas jednej z činností mimo raketoplánu zistili, že im chýba skrutka. V kozme sa vtedy nachádzali Steve MacLean z Kanadskej vesmírnej agentúry a jeho americký kolega Dan Burbank. Aj napriek strate pokračovali v inštalovaní 16 ton vážiaceho nosiča na ktorom sú umiestnené solárne panely. Nosič mali umiestniť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). "Chýba nám jedna skrutka, ale neviem kam sa stratila," oznámil MacLean kontrolnému vesmírnemu stredisku v texaskom Houstone hodinu po tom, ako vystúpili z Atlantisu do kozmu.

Skrutku stratili ešte v utorok dvaja iní astronauti, ktorí sa snažili spojiť káble s nosičom. Z vyhlásenia americkej Národnej agentúry pre letectvo a vesmír (NASA) vyplýva, že stratená skrutka by nijako nemala ovplyvniť misiu.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pátranie po Mladičovi sa rozšírilo aj na podozrivé firmy
<< predchádzajúci článok
Hedvigin advokát podá sťažnosť za zastavenie vyšetrovania

Astronauti z Atlantisu stratili skrutku - diskusné fórum čitateľov