30. októbra 2011

Athletic Bilbao iba remizovalo, Levante prehralo v Osasune

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom zápase 11. kola španielskej Primera División na pôde Gijónu v pomere 1:1. Po bezgólovom prvom polčase poslal do Bilbao do vedenia Markel ...

asier del horno MADRID 30. októbra (WEBNOVINY) - Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom zápase 11. kola španielskej Primera División na pôde Gijónu v pomere 1:1.

Po bezgólovom prvom polčase poslal do Bilbao do vedenia Markel Susaeta po prihrávke od Gaizka Toquera. Hostia sa z vedenia netešili ani 10 minút, keď v 71. min na 1:1 vyrovnal striedajúci Mate Bilič.

Athletic je súperom Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Španielsky tím v prvej vzájomnej konfrontácii zdolal slovenského majstra na jeho pôde tesne 2:1, odveta je na programe 1. decembra v Španielsku.

V druhom nedeľňajšom zápase sa na pôde Osasuny zrodila prvá prehra Levante v tejto sezóne (0:2), pre ktoré to znamená stratu vedúcej pozície na čele tabuľky La Ligy. Pre klub z najnižším finančným zázemím v Primera División to bol prvý pobyt na najvyššej priečke tabuľky v celej 102-ročnej histórii klubu.

Predposledný Santader zdolal vďaka premenenej Stuaniho penalte papierovo lepšiu Sevillu a pripísali si prvé víťazstvo v tomto ročníku La Ligy.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 10. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže - Primera División:

Gijón - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)
Góly: 71. M. Bilič - 63. Susaeta
Zostava Bilbaa: Iraizoz - Iraola, M. San José, Ekiza (46. Toquero), Aurtenetxe - Iturraspe, De Marcos - Susaeta,
Ander Herrera, Munian (62. D. López) - F. Llorente (65. I. Gómez)

Osasuna - Levante 2:0 (2:0)
Góly: 40. Cejudo, 44. Nino, ČK: 59. Cejudo (Osasuna) po druhej ŽK

Santander - Betis Sevilla 1:0 (0:0)
Góly: 62. Stuani (z 11 m)