06. novembra 2016

Aubameyang odčinili prehrešok štyrmi gólmi do siete Hamburgu

Na archívnej snímke hráč Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang strieľa gól v odnete osemfinále Európske ligy vo futbale Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund (1:2) vo štvrtok 17. marca 2016. Foto: TASR/AP
Berlín 6. novembra (TASR) - Svoj prečin voči tímovým pravidlám odčinil ofenzívnym koncertom. Pierre-Emerick Aubameyang strelil v sobotňajšom zápase 10. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Hamburgu štyri góly a mali leví podiel na výhre Borussie Dortmund 5:2. Na čistý hetrik potreboval 27 minút v prvom polčase, štvrtý presný zásah pridal krátko po zmene strán.

Aubameyang sa tak rehabilitoval za svoje správanie, ktoré viedlo k jeho neúčasti v stredajšom zápase Ligy majstrov proti Sportingu Lisabon. Viaceré nemecké médiá informovali, že reprezentant Gabonu vycestoval do Milána navštíviť priateľov a to aj napriek tomu, že hráči BVB mali v rámci trojzápasového týždňa prikázané zostať v Dortmunde.

Po svojom prvom sobotňajšom góle, ktorý strelil už v 4. minúte, sa rozbehol za trénerom Thomasom Tuchelom a obaja si rýchlo vymenili niekoľko slov. "Ospravedlnil som sa mu. To, čo som urobil, bola chyba. Máme spolu výborný vzťah, nechcel som, aby to niečo pokazilo," vravel 27-ročný útočník, ktorý sa s 11 presnými zásahmi dostal na čelo poradia top kanonierov Bundesligy.

Tuchel už pred zápasom v Hamburgu povedal, že jednozápasová suspendácia bude pre Aubameyanga dostatočným trestom. "Som rád, že sa ospravedlnil, bolo to od neho pekné gesto. Pierre je pre nás dôležitým hráčom, v zostave s ním sme silnejší. Myslím si, že dnes ste to všetci mohli vidieť," povedal Tuchel na pozápasovej tlačovej konferencii.

Dortmund prerušil štvorzápasovú sériu bez výhry, dosiahol piaty triumf v sezóne a v tabuľke poskočil na piate miesto.