Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2009

Austrálskej političke predĺžili nohyAustrálska politička Hajnal Ban priznala, že si pred ôsmimi rokmi nechala počas bolestnej operácie predĺžiť nohy. "Chcela som byť vyššia. Nie som pre to v rozpakoch, ani sa za to nehanbím," uviedla ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Austrálska politička Hajnal Ban priznala, že si pred ôsmimi rokmi nechala počas bolestnej operácie predĺžiť nohy. "Chcela som byť vyššia. Nie som pre to v rozpakoch, ani sa za to nehanbím," uviedla 31-ročná politička. Médiá ju odhalili po tom, čo napísala knihu God Made Me Small, Surgery Made Me Tall (Boh ma stvoril nízku, operácia ma spravila vysokou) pod pseudonymom Sara Vornamen. Ban merala pred operáciou 1,54 metra a po predĺžení kostí "narástla" o osem centimetrov. "Nie je rozdiel medzi týmto a zväčšovaním prsníkov alebo operáciou nosa," povedala.


V roku 2001 strávila Ban viac ako osem mesiacov na ruskej ortopedickej klinike, kde jej lekári zlomili nohy na viacerých miestach ako súčasť zákroku. Ako uviedla, v škole sa jej pre nízky vzrast posmievali, a preto sa rozhodla absolvovať zložitú procedúru. V Austrálii je tento typ operačných zákrokov zakázaný, preto musela odcestovať do Ruska. "Vyžadovalo si to jeden rok od operácie, aby som mohla opäť chodiť na podpätkoch," povedala politička.

Zákroky na predlžovanie končatín sa vo svete väčšinou používajú na pomoc ľuďom s deformitami a nie na kozmetické úpravy.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďurkovský požiada o zrušenie búracieho povolenia PKO
<< predchádzajúci článok
Mexiko zavrie úrady kvôli chrípke

Austrálskej političke predĺžili nohy - diskusné fórum čitateľov