Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

28. februára 2007

Automobilka Kia zamestná v marci aj druhú zmenuAutomobilka Kia Motors Slovakia pri Žiline zamestná v marci druhú pracovnú zmenu aj napriek tomu, že zatiaľ do nej nemá dostatok pracovníkov. Podľa hovorcu spoločnosti Dušana Dvořáka automobilka ...Zdieľať

ŽILINA 28. februára (WEBNOVINY) - Automobilka Kia Motors Slovakia pri Žiline zamestná v marci druhú pracovnú zmenu aj napriek tomu, že zatiaľ do nej nemá dostatok pracovníkov. Podľa hovorcu spoločnosti Dušana Dvořáka automobilka potrebuje ešte približne 150 zamestnancov, najmä operátorov pre montáž a zvarovňu a supervízorov. "S obsadzovaním ostatných pozícií zatiaľ nemáme výrazné problémy," konštatoval Dvořák. Tento týždeň nastúpi do práce v automobilke vyše 100 nových zamestnancov, v súčasnosti ich vo fabrike pracuje 1850.

"Naplnenie druhej zmeny vlastnými zamestnancami predpokladáme v priebehu marca, prípadne apríla,“ dodal hovorca firmy. Nedostatok ďalších pracovníkov chce automobilka krátkodobo vykryť v spolupráci s personálnymi agentúrami. Automobilka sa pritom zameriava na slovenských kandidátov a zatiaľ neplánuje nábor v zahraničí. Vo všeobecnosti však na pracovnom trhu eviduje Kia nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily. "Najväčším nedostatkom sú chýbajúce skúsenosti z automobilového priemyslu,“ povedal Dvořák.

V Kia absolvuje každý zamestnanec kurz na Slovensku, alebo v Južnej Kórei. „V tomto roku vycestovali tri skupiny zamestnancov, od roku 2005 spolu viac ako 750 ľudí, ktorí sa školia v zariadeniach spoločnosti Kia,“ informoval hovorca. Nástupný plat pre absolventov stredných škôl s maturitou v odbore bez predchádzajúcej praxe je 14 600 Sk, pre ľudí s praxou sa určuje na základe ich skúseností a zručností. Výšku priemernej mzdy Kia zatiaľ nechce zverejniť. „Priemerná mzda výrobných pracovníkov a operátorov za rok 2006 je však významne vyššia, ako priemerná mzda v Žilinskom regióne,“ doplnil Dvořák.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnes si na vodičov na celom Slovensku posvietia policajti
<< predchádzajúci článok
Výstava Ľ. Hnatoviča a M. Karáska v Dome kultúry v Bratislave