Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. januára 2012

Automobilka Kia zvýši zamestnancom platySpoločnosť Kia Motors Slovakia od februára 2012 zvýši základné mzdy všetkým svojim zamestnancom o 4,5 %. Základné mzdy pracujúcich v závode sa budú podľa hovorcu spoločnosti ...Zdieľať
kia BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) - Spoločnosť Kia Motors Slovakia od februára 2012 zvýši základné mzdy všetkým svojim zamestnancom o 4,5 %.


Základné mzdy pracujúcich v závode sa budú podľa hovorcu spoločnosti Dušana Dvořáka zvyšovať ešte aj individuálne v priebehu celého roka v zmysle vnútorných predpisov.

"Zvýšenie miezd je výsledkom dohody medzi spoločnosťou a zástupcami zamestnancov," uviedol Dvořák. Podľa vyjadrení spoločnosti dosahuje priemerná mzda pracovníkov na operátorských pozíciách úroveň 1 040 eur.

Okrem základnej mzdy môžu zamestnanci navyše získať dochádzkový, dovolenkový a vianočný príspevok, ako aj iné odmeny.

"Závod bude i naďalej zabezpečovať pre svojich zamestnancov priamu autobusovú dopravu do práce v rámci celého žilinského regiónu," informoval Dvořák. Zamestnanci automobilky Kia môžu podľa Dvořáka využiť aj zľavy na kúpu automobilov, ako aj príspevky na hypotéky pre vybraných pracovníkov. Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe.

Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba vozidiel aj motorov pre osobné automobily bola spustená v decembri 2006. Kia na Slovensku zamestnáva v súčasnosti viac ako 3 900 ľudí a vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách, športovo-úžitkový model Kia Sportage a malé viacúčelové vozidlo Kia Venga. Spoločnosť Kia Motors Slovakia aktuálne patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Praha a Budapešť klesli, Varšava mierne posilnila
<< predchádzajúci článok
Bývalý rumunský premiér pôjde za mreže za korupciu