06. septembra 2013

Azarenková prvou finalistkou ženskej dvojhry

Victoria Azarenková

Victoria Azarenková Foto: TASR/AP
New York 6. septembra (TASR) - Bieloruská tenistka Victoria Azarenková sa rovnako ako vlani prebojovala do finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V úvodnom semifinále si ako nasadená dvojka poradila s Taliankou Flaviou Pennettovou za 94 minút v dvoch setoch 6:4 a 6:2. V dueli o tretí grandslamový titul nastúpi dvojnásobná šampiónka Australian Open v nedeľu proti víťazke súboja medzi najvyššie nasadenou Američankou Serenou Williamsovou a Číňankou Na Li.

Azarenková v prvom sete duelu s Pennettovou trikrát nevyužila výhodu brejku, za stavu 4:4 však opäť prelomila podanie súperky a úvodné dejstvo získala vo svoj prospech. Druhé dejstvo bolo už jasne v réžii štvrťfinálovej premožiteľky Slovenky Daniely Hantuchovej, ktorá si po dvoch brejkoch vybudovala rozhodujúci náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Pennettová napriek prehre dosiahla na US Open svoj životný singlový úspech na podujatiach veľkej štvorky. Jej semifinálový neúspech znamená, že Hantuchová sa v pondelňajšom vydaní svetového rebríčka WTA posunie na 30. miesto.