17. októbra 2014

B. Bystrica hrala prvýkrát doma, Melicherčíkov štvrtý shut-out sezóny

Na snímke zrekonštruovaná tribúna na banskobystrickom zimnom štadióne v zápase 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy HC 05 Banská Bystrica - HC Košice, 17. októbra 2014 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 17. októbra (TASR) - Banskobystrickí diváci si priali inauguračný gól v podaní svojich, no sklamali sa. V 19. min ďalšiu históriu staručkého štadióna v novom šate naštartoval gól hosťujúceho Jenčíka. Paradoxne sa oň zaslúžil domáci hráč, keď si jeho strelu vrazil do bránky obranca Rosandič. Domáci sa na zápas proti majstrovi tešili, konečne sa dočkali po breznianskej anabáze naozaj vlastného prostredia bez únavného cestovania. Dlho však novú severnú tribúnu a moderné chladenie pod zmenenými rozmermi ľadovej plochy obdivovať nemohli. Košičania síce po dvoch tretinách viedli len s jedným gólom, aj to streleným v presilovke, no súpera často varili vo vlastnej šťave a vypracovali si viacero šancí, ktoré si žiadali minimálne ďalšie dva - tri góly. Stačí len rekapitulovať, v 11. min Stupka namieril nájazd mimo bránku, v podobnej situácii sa ocitol Bartánus po chybe Kafku v 15. min a ani on nenamieril presne.

Na snímke Richard Jenčík (Košice) v zápase 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy HC 05 Banská Bystrica - HC Košice, 17. októbra 2014 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko
V druhej tretine zahodil ďalšiu gólovú príležitosť v 29. min Lapšanský a dve tutovky premárnili v 30. min Kolena a v 38. Cebák. Brankár Wiikman oslavoval 30 rokov tým najlepším spôsobom, udržal 'baranov' v hre a v nádeji prizdobiť rekonštruovaný štadión aspoň jedným bodom. V tretej tretine sa od nich žiadalo pridať plyn, pretože tých pár streleckých možností ich príliš nešľachtilo a brankár Melicherčík si na nich vylámať zuby nemohol.

Prekonať ho mohol zblízka v 42. min Gašpar, o štyri minúty neskôr mieril Hudec vo výbornom postavení mimo a Melicherčíka neprekonal v šanci ani Kytnár v 48. min. Rovnako na druhej strane dopadli aj Hrnka, v 52. min v nájazde Sojčík, a tak zápas vyústil do dramatického konca, so zúfalou snahou domácich vyrovnať a urputnou defenzívou hostí tomu zabrániť, alebo skóre navýšiť. Tlak 'baranov' vyvrcholil pri krátkej 40-sekundovej power play a ani on už nezmenil nič na fakte, že Melicherčík vychytal v košickej bránke svoj štvrtý shut-out v sezóne.

Fotogaléria zo zápasu

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól:
19. Jenčík (Spilar, Štrbák). Rozhodcovia Kubuš, Jonák - Sčensny, Šefčík, vylúčení 4:4, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 1713 divákov.

Žilina doma opäť nebodovala, Trenčínu podľahla 0:2
Raketový úvod Nitry, Zvolen porazila 6:2