29. augusta 2011

Babač v Blede prevesloval z opráv do štvrťfinále

Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách sveta vo veslovaní v Slovinsku vybojoval medzi "ťažkými" skifármi postup do štvrťfinále, čo znamená istotu umiestnenia do 24. miesta. ...

lukas babac BLED 29. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách sveta vo veslovaní v Slovinsku vybojoval medzi "ťažkými" skifármi postup do štvrťfinále, čo znamená istotu umiestnenia do 24. miesta. Pretekár VK Sĺňava Piešťany sa v pondelok na jazere Bled predstavil v druhej opravnej jazde, z ktorej si štvrťfinálovú istotu zabezpečili prví dvaja. Babač bol na prvom medzičase s minimálnym odstupom ešte tretí, v ďalšom priebehu dvojkilometrovej trate už vesloval na 2. priečke, ktorú si za Cyperčanom Valentinosom Sofokleousom s prehľadom udržal až do cieľa.

"Do opravnej jazdy som šiel s jasným cieľom - postúpiť. Bola to veľmi náročná jazda. Taliansky súper tempo nevydržal a zabalil to. Potom som prišiel do cieľa už len ľahko, kontroloval som si postupovú pozíciu. Dá sa povedať, že tá ľahšia štvrtina je za mnou, no aj tá bola dosť ťažká," uviedol pre agentúru SITA L. Babač.

Štvrťfinálová jazda bude pre 26-ročného Piešťanca rozhodujúca z pohľadu boja o olympijskú miestenku. Ak chce mať Babač šancu na zisk jednej z jedenástich udeľovaných miesteniek do Londýna, potrebuje postúpiť do A/B-semifinále. "Štvrťfinále ma čaká v stredu, ešte neviem, aké budem mať vyžrebovanie. Uvidíme, ako to pôjde ďalej. Dúfam, že sme sa trafili do formy a tá bude už len gradovať," zaželal si najlepší slovenský skifár súčasnosti.