Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

01. marca 2010

Babcock Crosbymu veril, ten sa mu odvďačil gólomTréner kanadského hokejového výberu Mike Babcock po finálovom víťazstve svojich zverencov nad výberom USA priznal, že aj napriek streleckej nulovej streleckej efektivite ...Zdieľať
Mike Babcock

Foto: SITA/APVANCOUVER 1. marca (WEBNOVINY) - Tréner kanadského hokejového výberu Mike Babcock po finálovom víťazstve svojich zverencov nad výberom USA priznal, že aj napriek streleckej nulovej streleckej efektivite Sidneyho Crosbyho ani na okamih neváhal nasadiť tohto mladíka aj v predĺžení nedeľňajšieho súboja. Ten sa mu za to odvďačil rozhodujúcim gólom. "Vedel som, že Iginla aj Crosby majú potenciál streliť víťazný gól, pretože ich spolupráca na ľade sa neustále zlepšovala," poznamenal Babcock. Jeho náprotivok Ron Wilson pochválil majstrovstvo autora rozhodujúceho presného zásahu: "Vynikajúci hráč previedol vynikajúcu akciu a vyradil nás." Crosby po prihrávke Iginlu skóroval vo 8. min predĺženia a rozjasal tak celú krajinu, ktorá celému svetu tento šport dala. Kanaďanom sa podarilo zopakovať svoj triumf nad USA zo ZOH 2002. Hráči Kanady získali už svoju ôsmu zlatú medailu z olympijských turnajov, úvodných šesť pritom pribudlo na ich účet v rokoch 1920 až 1952.
Kormidelník Američanov si po zápase dovolil prezentovať aj uštipačnú poznámku: "Niekedy sa víťazom turnaja nestane najlepšie mužstvo. Americký tím hral najlepšie zo všetkých, aké som kedy viedol. Jeden okamih nás však eliminoval. Kanada odohrala pravdepodobne najlepší zápas v histórii, ten náš sa uskutočnil pred tridsiatimi rokmi."

SITA, AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kramer zvažuje angažovanie ďalšieho trénera
<< predchádzajúci článok
Aj záverečný ceremoniál zvládol Vancouver výborne

Babcock Crosbymu veril, ten sa mu odvďačil gólom - diskusné fórum čitateľov