Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2006

Bajan opäť navrhne zvýšiť počet zamestnancov úraduNávrh zvýšiť počet zamestnancov Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) o 38 úradníkov opäť predloží bratislavský župan Vladimír Bajan na dnešné rokovanie krajského zastupiteľstva. ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. marca (WN/SITA) - Návrh zvýšiť počet zamestnancov Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) o 38 úradníkov opäť predloží bratislavský župan Vladimír Bajan na dnešné rokovanie krajského zastupiteľstva. Bajan rokovanie o návrhu prerušil po rozsiahlej diskusii na februárovom zasadnutí. Podľa návrhu zmien organizačnej štruktúry úradu a orgánov BSK sa mal počet zamestnancov Úradu BSK zvýšiť na 163. Zmenou organizačnej štruktúry mal pribudnúť odbor dopravy, v rámci ekonomického odboru malo vzniknúť oddelenie finančného riadenia projektov Európskej únie. Bajan navrhol zrušiť odbor odvetvových činností a jeho rozdelenie na odbor školstva, kultúry, mládeže a športu a odbor sociálnych služieb a zdravotníctva.

Niektorým krajským poslancom v materiáli chýbalo vyčíslenie zvýšených nákladov na nových zamestnancov, iní v diskusii konštatovali, že v uplynulom volebnom období Úrad BSK fungoval dobre aj so 125 zamestnancami. Poslanca Branislava Záhradníka zaujímalo, či Úrad BSK nových zamestnancov obsadí prostredníctvom výberových konaní alebo sa vytvorí priestor na politické dosadzovanie novovytvorených pracovných miest. Podľa poslankyne Moniky Beňovej by sa na zmenu organizačnej štruktúry nemalo pozerať iba ako na zvýšenie nákladov na fungovanie úradu, ale najmä ako na šancu na zlepšenie kvality práce. Bajan dodal, že nových zamestnancov budú vyberať v konkurzoch a s pomocou personálnych firiem, náklady Úradu BSK by sa prijatím ďalších úradníkov mali zvýšiť o približne deväť miliónov korún ročne.

Bajan zmenu organizačnej štruktúry a zvýšenie počtu úradníkov zdôvodnil tak, že Úrad BSK je v súčasnosti nefunkčný a nedokáže riešiť pribúdajúce kompetencie a problémy. Podľa neho pôvodný návrh počítal so 195 zamestnancami, "predložený návrh na 163 je porovnateľný s počtom zamestnancov úradov samosprávnych krajov v Košiciach či Banskej Bystrici".

Krajskí poslanci dnes budú tiež voliť podpredsedu, prípadne podpredsedov BSK, keďže na februárovom zasadnutí sa na tajnom hlasovaní odmietlo zúčastniť 30 z 50 poslancov. Hlasovať mali o kandidátovi Gabrielovi Agárdovi (SMK), ktorého na funkciu podpredsedu navrhol Bajan. Bajan zároveň navrhol, aby sa hlasovalo len o jednom podpredsedovi, ďalší by podľa jeho slov prišli do úvahy až po schválení ďalšieho bodu programu rokovania - zmene organizačnej štruktúry Úradu BSK. Predsedovia poslaneckých klubov strán SDKÚ-DS, ANO a SMK však navrhovali voliť troch podpredsedov, pričom dvoch z nich sami navrhli. Krajskí poslanci za tieto strany po porade klubov preto odmietli prevziať hlasovacie lístky a nevolili. Voľba, v ktorej si hlasovacie lístky prevzalo len 20 poslancov, bola neplatná.

Bajan pred novinármi vtedy uviedol, že snahu o obštrukcie predovšetkým zo strany SDKÚ-DS očakával, keďže v uplynulých týždňoch dostal návrhy na spolitizovanie Úradu BSK. Do zasadania ďalšieho zastupiteľstva sa bude Bajan snažiť o rokovania s vedením strán, ktorých poslanci dnes odmietli hlasovať o ďalšom postupe pri voľbe podpredsedu BSK. "Musí dôjsť aj k vážnej diskusii medzi vedením župy a vedením SDKÚ-DS, aby sme si vysvetlili pozície," dodal Bajan.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mahmúd Abbás zrušil návštevu, EP kritizuje Izrael
<< predchádzajúci článok
Slobodana Miloševiča pochovajú v Belehrade

Bajan opäť navrhne zvýšiť počet zamestnancov úradu - diskusné fórum čitateľov

Preco sa este neuzatvorili zmluvy s MVO?15.3. 15:07:02