08. decembra 2015

Bakoš rozhodol o víťazstve Liberca v Hradci Králové

Martin Bakoš, ilustračná snímka

Martin Bakoš, ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann
Praha 8. decembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš zariadil víťazstvo Liberca v utorkovej dohrávke 17. kola českej Tipsport extraligy na ľade Mountfieldu Hradec Králové. Bakoš strelil v 4. minúte aj vďaka asistencii krajana Branka Radivojeviča úvodný gól hostí a v závere predĺženia za stavu 3:3 svojím druhým presným zásahom rozhodol o triumfe "bielych tigrov". Liberec si tak poistil líderskú pozíciu v tabuľke.

Na druhé miesto sa posunula Mladá Boleslav, ktorá zvíťazila v dohrávke 8. kola na ľade Vítkovíc 1:0. Výhru hosťom zabezpečil gól Davida Výborného z 44. minúty, čistým kontom sa mohol pochváliť brankár David Rittich.