Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2019

Banco Santander plánuje zatvoriť 1150 pobočiek v ŠpanielskuĽudia kráčajú okolo pobočky španielskej banky Banco Santander.Zdieľať
Ľudia kráčajú okolo pobočky španielskej banky Banco Santander. Foto: TASR/AP
Madrid 15. mája (TASR) - Španielska Banco Santander plánuje zatvoriť 1150 pobočiek v Španielsku a zrušiť vyše 3700 pracovných miest, čo predstavuje približne 11 % jej pracovnej sily v krajine. Oznámil to odborový zväz Comisiones Obreras.


Santander, najväčšia banka v eurozóne z hľadiska aktív, to odmietla komentovať. "Táto redukcia bude mať najväčší vplyv na komerčnú sieť a jej podporné štruktúry, ale dotkne sa aj hlavných kancelárií," uviedli odborári.

Podľa štvrťročnej správy mala banka na konci marca 32.366 zamestnancov a 4366 pobočiek v Španielsku. Opatrenia sú súčasťou širšej stratégie Santander zameranej na úsporu nákladov v Európe a vyššiu ziskovosť v Latinskej Amerike.

Španielske banky rovnako ako ostatné finančné ústavy v Európe sa snažia zvýšiť zisky, pretože mimoriadne nízke úrokové sadzby stláčajú ich výnosy. V dôsledku toho redukujú počty tzv. kamenných pobočiek a snažia sa zvýšiť príjmy z predaja služieb na digitálnych platformách.

V apríli Santander oznámila, že chce stlačiť náklady ročne o 1,2 miliardy eur v strednodobom časovom horizonte, z toho 1 miliardu plánuje ušetriť v Európe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škripek: Poslanci EP budú musieť riešiť otázku klimatických utečencov
<< predchádzajúci článok
Analytici: Rast HDP prekvapil, počas roka by sa mal zmierňovať

Banco Santander plánuje zatvoriť 1150 pobočiek v Španielsku - diskusné fórum čitateľov