Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2006

Baníci sú naďalej nezvestníŠtyria nezvestní baníci, ktorých vo štvrtok ráno zavalilo v Nováckych baniach, sú naďalej nezvestní. V Novákoch momentálne zasadá krízový štáb. Miesto nehody navštívil po druhej hodine ...Zdieľať

TRENČÍN 17. novembra (WEBNOVINY) - Štyria nezvestní baníci, ktorých vo štvrtok ráno zavalilo v Nováckych baniach, sú naďalej nezvestní. V Novákoch momentálne zasadá krízový štáb. Miesto nehody navštívil po druhej hodine ráno aj predseda vlády Robert Fico. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ministerstva hospodárstva Branislav Zvara, do šachty sa prevalilo 2 000 metrov kubických bahna, štrku, vody a ďalších zemín, baníci zmes nazývajú štrky. Šachta sa musí neustále odvodňovať. Baníkov mohla zachrániť vzduchová štrbina.

Okolo 25 záchranárov z Hlavnej banskej záchrannej stanice v Prievidzi baníkov hľadá vo vytipovaných miestach pomocou infračervenej kamery. Tie vsúvajú do vyvŕtaných otvorov. Zvara hovorí, že pri prievale vznikol veľký tlak, nedá sa preto presne určiť, kde by sa mohli nachádzať. V prípade, že kamera baníkov lokalizuje, do akcie je pripravených zasiahnuť viac ako 200 záchranárov. Záchranári v podzemí zatiaľ vykonali zabezpečovacie práce, aby nedošlo k ohrozeniu ďalších životov.

Štyroch nezvestných baníkov zavalilo vo štvrtok pred siedmou hodinou v 200 metrovej hĺbke. V havarijnom úseku, kde došlo k prievalu nadložných zvodnených hornín, sa nachádzali aj ďalší baníci. Tí sú podľa slov riaditeľa Baní Nováky Stanislava Gurského v poriadku. Prípad bude vyšetrovať Obvodný banský úrad v Prievidzi. Do Nováckych baní dnes ráno opäť dorazil minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sudán súhlasil s vytvorením spoločnej misie AÚ a OSN v Dárfúre
<< predchádzajúci článok
Otázka Kosova nesmie poškodiť ambície Srbska vstúpiť do EÚ

Baníci sú naďalej nezvestní - diskusné fórum čitateľov