02. februára 2014

Banská Bystrica podľahla Piešťanom, Žilina zvíťazila nad Trenčínom

Už v 10. min si domáci vybrali timeout, čo bolo neklamným znamením, že sa niečo závažné na ľade deje. Inkasovali dvakrát v rozpätí 50 sekúnd a boli v tom momente na ...

Banská Bystrica 2. februára (TASR) - Už v 10. min si domáci vybrali timeout, čo bolo neklamným znamením, že sa niečo závažné na ľade deje. Inkasovali dvakrát v rozpätí 50 sekúnd a boli v tom momente na kolenách. Najskôr Románkov nekompromisný 'vešiak' po tom, čo Kalemba tečovanú strelu Škadru len vyrazil, a onedlho Salijiho trefa do prázdnej bránke, keď potrestal spolu s nahrávajúcim Raisom hrúbku Predajnianskeho sa podpísali pod vývoj skóre. V 14. min sa puk nepochopiteľne odrazil od zadného mantinelu, zmietol aj brankára Kalembu, no po strele Lušňáka do prázdnej bránky ho zastúpil obetavo Macháček. Našťastie pre 'baranov', sedem sekúnd pred prestávkou Lamper po spolupráci so Zigom znížil a domáci ožili.

V druhej tretine aj vyrovnali, v 23. min nahodený bekhend Saracina v presilovke Tomeka v bránke prekvapil a odvtedy sa na oboch stranách krvopotne dolovalo. Bližšie ku gólu mali domáci, v 34. min delovka Whitea rozozvučala hornú žŕdku a nad konečným výsledkom svietil dlho obrovský otáznik. Piešťancom sa pod Urpínom v tejto sezóne vždy víťazne darilo, Zigo v 43. min po ďalšej hornej žŕdke však mohol krátku zvyklosť ako prvý v tretej tretine spochybniť.

Aj Lamper po efektnej kľučke na Cuníka mohol posunúť domácich do vedenia, na druhej strane zasa nezasunul puk do bránky zblízka Stupka. Zápas nadobudol s pribúdajúcimi minútami remízovú podobu, ktorú narušila 55. minúta. Po chybe Lepina sa dostali Piešťanci v útočnom pásme k puku, Cuník vystrelil od modrej a Melichárek rozhodol o víťazstve hostí. V 58. min v oslabení Peško mal na hokejke aj štvrtý gól, Kalemba zasiahol a Bystričania sa ešte minútu pred koncom márne pokúšali vyrovnať v power-play.
HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
20. Lamper, 23. Saracino - 9. Románek, 10. Saliji, 55. Melichárek. Rozhodcovia Lauff, Orolin - Holienka, Valach, vylúčení 3:4, navyše 10 min Melichárek (Piešťany) za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 1462 divákov.

Hlasy po zápase
Miroslav Chudý, asistent trénera B. Bystrica:
"Začali sme úplne zle, bola to katastrofa a zlepšili sme sa až po oddychovom čase. Nakoniec sme nielen vyrovnali, ale mali aj dostatok šancí na víťazstvo. V tretej tretine sa čakalo na chybu, my sme ju urobili a prehrali sme najmä za ten náš prístup k hre v prvých desiatich minútach. Nehovorím o komplexe v zápasoch s Piešťanmi, oni vždy dobre bránia, ťažko sa presadzuje. Jednoducho to tak vyšlo, že sme s nimi trikrát doma prehrali."
Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Pre nás veľmi dôležitý zápas, hralo sa aj o tretie miesto. Mali sme výborný vstup, no po oddychovom čase domáci ožili, stihli znížiť a v druhej tretine aj vyrovnali. Zásluhou brankára Tomeka sme remízový stav udržali a v závere mali aj šťastie. Dobrou obrannou hrou sme si tri body zaslúžili. V úvode sezóny sme mali dosť problémov v zápasoch doma, štatsiticky vyznievame lepšie vonku, zodpovednosť zväzovala ruky, no už sa to zlepšilo."
Tibor Melichárek, autor rozhodujúceho gólu Piešťan: "Bystrica je súper v tabuľke tesne pred nami, bol to šesťbodový vyrovnaný zápas. Výborne sme začali, gólom do šatne znížili, bol zbytočný, dostal domácich na koňa a nakoniec aj vyrovnali. V závere sa nám podarilo rozhodnúť a udržať víťazstvo. Obe mužstvá hrajú korčuliarsky hokej, nám sa proti Bystrici vždy túto sezónu darilo, prehrali sme len jeden vzájomný zápas. Máme aj dosť šťastia v závere zápasov, presne ako teraz."

Žilina doma bodovala

Žilina 2. februára (TASR) - Dôležitý zápas medzi Žilinou a Trenčínom sa začal opatrne z oboch strán. V prvej desaťminútovke zaujal len tvrdý náraz jedného z obrancov hostí do domáceho Adriána Lipovského, po ktorom Žilinčan odkorčuľoval otrasený na striedačku. Ojedinelú možnosť si vypracoval Mikula, ktorý z dobrej pozície zakončil len do Koutského. V 11. minúte sa domáci ujali vedenia, keď Klouda zasunul puk spoza brány za Nagyov chrbát. Pred prvou sirénou mohol pridať druhý gól Drevenák, ale hosťujúci brankár tentoraz v páde úspešne betónom zakročil.

Prostredná časť hry ponúkla úplne iný hokej ako tá úvodná. Trenčínu pomohla presilová hra, v ktorej na začiatku 24. minúty Troliga tečoval strelu Novajovského a vyrovnal na 1:1. V polovici duelu najskôr Tomáš Klíma spomedzi kruhov opečiatkoval pravú žrď Koutského brány, následný únik Mareka Slováka z protiútoku zlikvidoval pozorný Nagy. V 32. minúte hosťujúca obrana chybovala znovu, tentoraz unikol Drevenák a bekhendovým blafákom zasunul puk do siete. V strhujúcom závere druhej tretiny najskôr vyrovnal 74 sekúnd pred sirénou Šišovský, aby o ďalších šestnásť sekúnd vrátil Žilinu do vedenia po Kallovej prihrávke Marek Slovák.

Na začiatku tretieho dejstva zvýšili domáci na rozdiel dvoch gólov, keď Klouda bezprostredne po vhadzovaní prestrelil Nagya. Trenčania sa však nezlomili a už o 45 sekúnd bolo vyrovnané. Najskôr Komínek dorazil do siete puk po strele Mikulu, o malú chvíľu sa po individuálnej akcii presadil spoza brány Rusnák. V zápase ako na hojdačke sa skóre opäť menilo v 51. minúte, keď Valášek našiel Ďuráka a ten z prvej spomedzi kruhov poslal domácich znovu do vedenia. Hostia už na tento presný zásah zareagovať nedokázali, namiesto toho Tomas 38 sekúnd pred koncom do prázdnej brány uzavrel výsledok na konečných 6:4.
MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)
11. Klouda, 32. Drevenák, 40. Slovák, 43. Klouda, 51. Ďurák, 60. Tomas - 24. Kútny, 39. Šišovský, 43. Komínek, 44. Rusnák. Vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - Šefčík, Snášel, 1299 divákov.