11. decembra 2015

Banská Bystrica pretrhla víťaznú šnúru Košíc. Oceliarov zdolala 3:0

Na snímke protest fanúšikov Banskej Bystrice proti prezidentovi SZĽH Igorovi Nemečkovi v zápase 29. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 11. decembra 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 11. decembra (TASR) - Zápas vlaňajších finalistov extraligy sľuboval opäť veľký hokejový zážitok, po prvej tretine však z neho výrazne ubudlo. Hralo sa pasívne, príliš opatrne, úvodných päť minút sa ani raz zápas neprerušil, hráči bezkontaktne vlažne korčuľovali a tomu napovedal aj veľavravný pomer striel tri ku sedem. V náznakoch šancí sa ocitli jedine Tománek v 13. min, na druhej strane Češík i Bicek.

V druhej tretine aktivita na oboch stranách pribudla, no kým v košickom tíme bola nedotiahnutá, domáci sa oveľa viac tlačili pred bránku a zaslúžene aj skórovali. V 22. min sa Tománek pekne natlačil do streleckej pozície a presne pri svojom štvrtom góle v drese 'baranov' aj zamieril. Navýšiť skóre sa nepodarilo potom Majdanovi a Matouškovi, až v 33. min Bast, kanadská najčerstvejšia posila na poste centra, sa na dvakrát presadil pred bránkou. Aj príležitosť Gilliesa v 35. min napovedala, že stredný úsek hry zvládli domáci podstatne lepšie. Košičania sa zveľadiť sériu deviatich víťazných zápasov na desať príliš nesnažili a Bartoš, ktorý predtým v šiestich zápasoch vždy vsietil, tiež zostal s prázdnymi rukami. V diváckom sektore zaujala prázdnota v kúte fanklubu, aj takouto formou protestoval proti nedobrovoľnému odchodu Hudeca a Handlovského a atmosféra bola o to chladnejšia. Kapitánske céčko po Hudecovi ozdobilo Michala Handzuša a víťazstvo nad úradujúcim majstrom by ho aj vhodne pokrstilo.

V tretej tretine sa očakávala výraznejšia snaha hostí streliť kontaktný gól, veľa mohol vyriešiť v 44. min Majdan v sľubnom nájazde, žŕdku o minútu neskôr trafili hosťujúci Suja a Bartoš. Do očí udieral počet vylúčených, v 47. min si šiel na trestnú lavicu sadnúť Ďatelinka, piaty hráč domácich oproti žiadnemu z košického tímu. Jenčíkovu strelu stihol Bacashihua plecom vyraziť, skóre sa nepohlo a 'barani' sa zreteľnejšie nasmerovali na trojbodové víťazstvo. V 56. min vylúčili rozhodcovia košického Dudáša, a to bola voda na oheň v úsilí hostí streliť čo len jeden gól a zápas zdramatizovať, najmä keď onedlho pribudol k nemu spoluhráč Bicek a domáci tesne po odohratej 48-sekundovej presilovke o dvoch hráčov spečatili jednoznačný výsledok.

HC'05 iClinic B. Bystrica - HC Košice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
22. Tománek (Šmach), 33. Bast (Jaborník), 58. Sandgren (Tománek, Hvila). Rozhodcovia D. Konc, T. Orolin - Korba, Rovenský, vylúčení 5:2, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 1910 divákov.
.

Na snímke Mathieu Corbeil (Banská Bystrica) v zápase 29. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 11. decembra 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Na snímke vpravo dole Patrik Lamper (Banská Bystrica) a hore Peter Bartoš (Košice) v zápase 29. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 11. decembra 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Na snímke hráči Banskej Bystrice, vľavo Marcel Petran a Jason Bast oslavujú druhý gól v zápase 29. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 11. decembra 2015 v Banskej Bystrici Foto: TASR/Branislav Račko

Na snímke zľava Mislav Rosandič (Banská Bystrica) a Richard Lelkeš (Košice) v zápase 29. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 11. decembra 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Na snímke zľava Michal Handzuš (Banská Bystrica) a Dalibor Bortňák (Košice) v zápase 29. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 11. decembra 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Poprad si odváža z Trenčína tri body. Po výhre 4:2