12. októbra 2012

Banská Bystrica zdolala Žilinu, Poprad Skalicu

Výsledky desiateho kola hokejovej extraligy. HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Góly: 10. Heizer (Novajovský), 13. Novajovský (Kubka, Heizer), 26. ...

hkm zvolen a hc05 banska bystrica BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky desiateho kola hokejovej extraligy.

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Heizer (Novajovský), 13. Novajovský (Kubka, Heizer), 26. Kubka (F. Nemček), 41. Novajovský (F. Nemček, Heizer) - 9. Troliga (T. Varga, M. Kokavec), 34. Škoda (D. Devečka), 37. Važan (D. Devečka, Škoda)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Lažo (Žilina) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Valach, Zvrškovec, 1252 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Bambúch, J. Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Ketner, Styk - Jabrocký, M. Hudec, Hvila - Jankovič, Češík, Šimun - Lamper, Heizer, F. Nemček - Zigo, Petro, Jaroš
Žilina: Johanes - Harant, Rúfus, D. Devečka, Brcko, Niník, Dlouhý - T. Varga, Troliga, M. Kokavec - Lažo, Škoda, R. Krajči - T. Sýkora, Valášek, Drevenák - Važan, Hajnik

I. tretina

Úvodné minúty zápasu patrili domácim hokejistom, ale prvá vážnejšia šanca prišla až v 8. min, keď Šimun neposlal puk do odkrytej bránky.

O minútu neskôr udreli hostia - Varga poslal do úniku Troligu, ktorý svoj nájazd premenil.

Bystričania otočili nepriaznivý stav počas troch minút. Najprv po strele Novajovského Johanes vyrazil puk a po otočke ho poslal Heizer za jeho chrbát a v 13. min pri avizovanom vylúčení si obaja aktéri úlohy vymenili, keď Novajovský strieľal pod hornú žŕdku spoza kruhu - 2:1.

Tretí gól mal v prvej tretine ešte na hokejke Nemček, ale netrafil puk pre poloprázdnou bránkou Žiliny.

II. tretina

Domáci zvýšili vedenie na 3:1 až v druhej tretine, ťažili z rýchleho prechodu do útoku, spätnú prihrávku od Nemčeka dostal Kubka a trafil presne. Potom prevzali iniciatívu Žilinčania, nerozhodilo ich ani vylúčenie Laža, ktorý sa za nešportové správanie porúčal pod sprchy.

V 34. min Škoda lišiacky poslal puk odzadu na chrbát Slipčenka, odkiaľ putoval do bránky a na 3:3 vyrovnal Važan po predchádzajúcej žŕdke Devečku, keď ťažil z dezorientovanej domácej defenzívy.

III.tretina

Domáci išli opäť do vedenia na začiatku tretej tretiny v hre štyroch proti štyrom. Novajovský vystrelil spoza kruhov tvrdo, presne a pripísal si už druhý gól v zápase. Oba tímy potom nevyužili presilovky, hoci v nich zatlačili súpera. V 49. min mal ku gólu blízko Nemček, no dvakrát neprekonal Johanesa.

Hostia v závere zvýšili aktivitu, vyrovnať sa pokúšali Varga, Drevenák, či Troliga, ktorému zmaril šancu brankár Slipčenko. Banskobystričanom sa otvorila obrana súpera v 59. min, Petro išiel sám na Johanesa, ale nedal gól a v hre hostí bez brankára minul niekoľko sekúnd pred klaksónom prázdnu svätyňu Žiliny Češík.

HK Poprad - HK 36 Skalica 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 9. D. Buc (Balán, Vandas), 49. M. Šterbák (Sabolič, Nikkilä), 62. Vandas (Balán) - 25. R. Konečný (Holovič, J. Jurík), 26. Školiak (Kutálek, Vyrúbalík)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Klouda 10 min za nešportové správanie, D. Buc 10+DKZ+trest v hre za nešportové správanie, D. Skokan 5+DKZ za pichnutie - R. Školiak 10 min za nešportové správanie a 10+10 za vyhodenie hokejky z ľadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kalina, Smrek, 1404 divákov

Poprad: Nikkilä - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, R. Suchý, Pentikäinen, Jáchym, M. Kurali, D. Kramár - Sabolič, Klouda, R. Tomas - Vandas, Balán, D. Buc - D. Skokan, Koskinen, B. Rapáč - Gríger, S. Takáč, Homa
Skalica: Kotvan (32. Trenčan) - Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Gábriš, Srnec, Jaborník - Kutálek, R. Školiak, Klejna - T. Višňovský, A. Kudrna, Preisinger - J. Jurík, Holovič, R. Konečný - M. Romančík

I. tretina

Skalica hneď v druhej minúte hrala presilovku, no unikol Tomas a takmer narobil Skalici problémy.

Hostia presilovku nevyužili, ale aj tak mohli otvoriť skóre, no Vyrúbalík v 5. min namieril len do Nikkiläho.

V 9. min sa puk ocitol v popradskej bráne, no predtým fauloval Kutálek a skalický zásah tak nemohol platiť.

Na opačnej strane udrel Poprad, po trinástich sekundách vo výhode sa presadil pred nedôraznou hosťujúcou obranou Buc. Poprad pokračoval v nápore a Balán mal na hokejke druhý gól domácich.

II. tretina

V úvode druhej časti sa v nájazde ocitol Tomas, no stroskotal na Kotvanovi. Potvrdilo sa opäť známe nedáš-dostaneš: v rozmedzí štyridsiatich sekúnd sa presadili Konečný a Školiak a Záhoráci viedli. V 32. min musel pre zranenie z hry odstúpiť brankár Kotvan a v skalickej bráne ho nahradil Trenčan. V závere druhej tretiny si Skaličania zahrali presilovku piatich proti trom.

III. tretina a predĺženie

Výhoda hostí pokračovala aj v tretej časti. Poprad navyše stále bojoval s nedisciplinovanosťou a útočný faul Skokana znamenal ďalšiu výhodu Skalice piatich proti trom. Záhoráci tlačili, no ich snaha bola márna a svojou obrovskou výhodou pohrdli. Naopak, udrelo na druhej strane, keď v 49. min vyrovnal Šterbák na 2:2 a začínalo sa odznovu.

Homa mohol Poprad poslať do vedenia, spomedzi kruhov minul bránku. Ďalšiu príležitosť nepremenil Sabolič, Jáchym iba takmer vymietol roh Trenčanovej bránky. V predposlednej minúte dal Balán gól, no hlavný rozhodca Jonák ho po protestoch Skalice išiel šiel konzultovať na videu a kvôli posunutej bráne napokon neplatil. Poprad napokon rozhodol v predĺžení Vandasom.

Slovensko vyhráva v druhom polčase nad Lotyšskom 2:0