Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2012

Baracka Obamu opäť vyšle do boja o Biely dom Bill ClintonExprezident USA Bill Clinton sa začiatkom septembra postaví pred členov americkej Demokratickej strany, aby na zjazde oficiálne navrhol nominovať Baracka Obamu do novembrového boja o prezidentské kreslo. ...Zdieľať
obama WASHINGTON 31. júla (WEBNOVINY) - Exprezident USA Bill Clinton sa začiatkom septembra postaví pred členov americkej Demokratickej strany, aby na zjazde oficiálne navrhol nominovať Baracka Obamu do novembrového boja o prezidentské kreslo.


V pondelok to potvrdil Obamov volebný štáb. Stále vysoko populárny Clinton vystúpi s prejavom 5. septembra v štáte Severná Karolína.

Zopakuje sa tak scenár spred štyroch rokov, keď sa predchodca Georgea W. Busha postavil pred účastníkov zjazdu v snahe zjednotiť demokratov poznamenaných tvrdým súbojom o stranícku nomináciu medzi Obamom a Clintonovou manželkou Hillary, terajšou ministerkou zahraničných vecí.

Dlho známeho Obamovho vyzývateľa v súboji o Biely dom Mitta Romneyho potvrdia republikáni na svojom zjazde koncom augusta v Tampe v štáte Florida. Kým terajší viceprezident Joe Biden bude opäť kandidovať s Obamom, partner Romneyho známy stále nie je.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupine VÚB klesol zisk o viac ako štyridsať percent
<< predchádzajúci článok
Muži v maskách Batmana prepadli dve mexické kiná

Baracka Obamu opäť vyšle do boja o Biely dom Bill Clinton - diskusné fórum čitateľov

dvaja socialisti na fotke ...31.7. 11:47:59