16. decembra 2012

Barani podľahli Podzoborčanom, Nitra porazila Bystricu o gól

Zaujímavý zápas sa začal v dobrom tempe. Aktérom nechýbalo nasadenie a prvá väčšia šanca prišla v 3. min, ale Nemček neposlal hostí do vedenia. Viac práce mal potom domáci Laco, no ...

hc banska BRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) - Zaujímavý zápas sa začal v dobrom tempe. Aktérom nechýbalo nasadenie a prvá väčšia šanca prišla v 3. min, ale Nemček neposlal hostí do vedenia.

Viac práce mal potom domáci Laco, no v 15. min inkasoval na opačnej strane Slipčenko. Roman Tománek sa po úniku z ľavej strany nemýlil - 1:0. Prvá tretina vyvrcholila hromadnou potýčkou, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov a trestom do konca zápasu na ňu doplatil Glass.

V druhej tretine sa viac vylučovalo ako hralo. V 22. minúte zmaril Slipčenko veľkú príležitosť Tománkovi, no gólman hostí o dve minúty na to už kapituloval. Piatak našiel prihrávkou z rohu klziska Segľu, ktorý neodmietol ponúknutú príležitosť. V euforickej atmosfére pridal v 26. min Jokila po samostatnom úniku tretí gól Nitry a keď o ďalšie dve minúty na to zvýšil Segľa na 4:0, vzali si hostia oddychový čas. Ten zastavil nitriansky gólostroj. Domáci už do konca druhej tretiny nepridali ďalšie góly, hoci mali k dispozícii ešte niekoľko presiloviek.

Hostia v tretej tretine nezložilo zbrane. V 42. min zdvihol gólom banskobystrickú zástavu Juraj Sýkora a keď bol o päť minút neskôr ten istý hráč na konci vydarenej kombinácie, boli hostia späť v zápase. Ich snaženie podčiarkol v 47. min Handzuš, ktorý presnou strelou z ľavej strany skorigoval na 3:4. Hostia sa naďalej snažili o ďalší gól, no vo vlastnom oslabení im mohol pridať piaty úder Tománek. Zápas bol naďalej nervózny, trestné minúty pribúdali na oboch stranách, no najmä na tej hosťujúcej. Konečnú podobu výsledku dal dve sekundy pred koncom Tománek, ktorý zblízka prekonal Slipčenka.
HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Góly: 15. R. Tománek, 24. Martin Segľa (E. Piatak), 26. Jokila (Podstavek), 30. Martin Segľa (Hrnka, Podstavek), 60. R. Tománek (P. König) - 42. Juraj Sýkora (Bambúch, Michal Hlinka), 47. Juraj Sýkora (Zigo, Marcinek), 47. Handzuš (Stoner, Richter)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše M. Bača, Nádašdi, M. Kováčik (všetci Nitra), M. Hudec, Handzuš, Slipčenko, Lukacevic, Stoner, Petro (všetci Banská Bystrica) 10 min. nešp. správanie, Glass (Banská Bystrica) DKZ za opakované nešp. správanie, B. Jankovič (Banská Bystrica) a M. Bača (Nitra) 5+DKZ za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Müllner - Holienka, M. Valach, 3095 divákov
Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, M. Bača, Vosátko, Trefný, Bene - Jokila, Hamrák, Mašlonka - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Podstavek, E. Piatak, Martin Segľa - Kmeč, Hrnka, Pupák
Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, Novajovský, J. Predajniansky, Ketner, Biro - M. Hudec, Handzuš, Glass - B. Jankovič, Heizer, Nemček - Juraj Sýkora, Zigo, Lukacevic - Michal Hlinka, Petro, Marcinek
Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po nedeľňajšom predohrávanom zápase 38. kola:
10. MsHK DOXXbet Žilina 31 9 1 0 1 3 17 81:107 33
-----------------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 34:88 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).