30. marca 2009

Baráž o extraligu - Sp. Nová Ves opäť extraligová

Hokejisti Spišskej Novej Vsi si vybojovali účasť v extralige v sezóne 2009/10. V piatom súboji barážovej série zdolala v pondelok Spišská Nová Ves súpera z Kežmarku 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) a v ...

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 30. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Spišskej Novej Vsi si vybojovali účasť v extralige v sezóne 2009/10. V piatom súboji barážovej série zdolala v pondelok Spišská Nová Ves súpera z Kežmarku 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) a v celkovom účtovaní zvíťazila 4:1 na zápasy. V takticky vedenom stretnutí poslal domácich do vedenia v 8. min Kamil Vávra, o 6 minút neskôr vyrovnal veterán v drese Kežmarku Richard Šechný. Rozhodnutie padlo v 56. min z hokejky obrancu Petra Čintalu. V závere už domáci najtesnejší náskok na radosť takmer 4000 divákov ubránili a 5 sekúnd pred koncom Juraj Prokop pečatil na konečných 3:1.

Víťazom I. ligy Spišiakom sa tak do tretice podarilo dosiahnuť svoj cieľ, keď v uplynulých dvoch ročníkoch nestačili vo finále play off na Kežmarok a Banskú Bystricu. Najvyššia hokejová súťaž sa do Spišskej Novej Vsi sťahuje po šiestich rokoch.

Baráž o extraligu / piaty zápas - výsledok:
HK Spišská Nová Ves - SkiPark MHK Kežmarok 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) - konečný výsledok série: 4:1
Góly: 8. Heizer (Vávra), 56. Čintala (Vávra, Staroň), 60. Prokop (Vartovník) - 14. Šechný (P. Svitana, Brincko)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: P. Segľa (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Máčik, Orolin, 3600 divákov
Zostava:
Spišská Nová Ves: M. Laco - Hrehorčák, Gurčík (41. Čintala), Petruk, Smerčiak, J. Magdoško, Borovský - Vávra, Heizer, Staroň - Leskovjanský, L. Hudáček, Smotrila - Vartovník, Hamrák, Prokop
Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brejčák, Brincko, R. Sadiki, Jelínek - Škovira, Slaninák, V. Žemba - Šechný, P. Svitana, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, Čížek

Už v 2. min mali domáci pri vylúčení Segľu možnosť presilovej hry, ale napriek niekoľkým sľubným náznakom sa k priamemu ohrozeniu brankára Klempu nedostali. V 7. min Hamrák našiel vo výbornej pozícii Prokopa, ale Klempa bol pozorný. O minútu neskôr už domáci viedli. Aktivita prvého útoku Spišiakov vyústila do gólu Heizera, ktorého prihrávkou našiel Vávra - 1:0. V 14. min sa v ofenzíve zaskveli Kežmarčania, keď po spolupráci Brincka a Svitanu a totálnom vyšachovaní domácej obrany vyrovnal veterán Šechný na 1:1. Gólu predchádzala chyba domácej obrany. Dovtedy aktívnejšími Spišiakmi tento gól herne otriasol. O dve minúty neskôr si Svitana a Šechný spoluprácu zopakovali, no Laco bol tentoraz na svojom mieste.
Druhá tretina sa niesla vo vysokotaktickom tóne. Oba tímy sa sústredili na pozornú defenzívu s cieľom neurobiť väčšiu chybu. Po sérii vylúčení v úvode mal síce gól na hokejke domáci Staroň, ale skóre sa nemenilo. O štyri minúty neskôr Hudáček nebezpečne vysúval Vartovníka a ten po faule Šechného zostal v bránke hostí namiesto puku. Z následnej presilovky nič nebolo, rovnako ako z akcie Šechného v 36. min.
Prílišná dôležitosť tohto zápasu zväzovala hráčom ruky aj myseľ aj na začiatku tretej tretiny. Až v 48. min domáci predviedli zaujímavú akciu, na jej konci však Smotrila ani poriadne nevystrelil. Vzápätí išiel na trestnú lavicu už po tretí raz Šechný a v presilovke mali Spišiaci blízko k druhému gólu. Najprv Vartovník stroskotal na Klempovi a po ňom Vávra mieril len do bočnej sieťky napínajúcej konštrukciu bránky. Víťaz I. ligy bol aj v ďalšom priebehu aktívnejší. V 53. min sa do nebezpečnej akcie dostali Vávra so Staroňom, no brankár hostí si so strelou kapitána domácich Staroňa poradil. Vzápätí z pravého kruhu z dobrej pozície vystrelil Hamrák, ale priestor bránky netrafil.
V 56. min sa aktívna prvá formácia domácich napokon dočkal vedúceho gólu. Po priťuknutí Vávru sa po vydarenej strele od modrej tešil obranca Čintala - 2:1. Záverečné minúty boli poznačené nervozitou a množstvom vylúčených. Minútu a pol pred koncom hostia odvolali brankára a v hre štyroch proti trom sa zúfalo snažili vyrovnať. Strely Palovčíka a Brejčáka sa však gólom neskončili. Naopak domáci Prokop 5 sekúnd pred koncom pečatil na konečných a postupových 3:1 pre Spišskú Novú Ves.