22. apríla 2018

Barcelona deklasovala vo finále Kráľovského pohára Sevillu

Futbalista FC Barcelona Luis Suarez sa teší po strelení gólu.

Futbalista FC Barcelona Luis Suarez sa teší po strelení gólu. Foto: TASR/AP

Madrid 22. apríla (TASR) - Futbalisti FC Barcelona vyhrali štvrtýkrát za sebou španielsky Kráľovský pohár. V sobotňajšom finále na štadióne Wanda Metropolitano v Madride deklasovali FC Sevilla 5:0. Dvoma gólmi sa prezentoval Luis Suarez. Pre Kataláncov to bol rekordný 30. triumf v domácom pohári.

Barcelona od začiatku vo finále jasne dominovala. Už v 14. minúte sa po dlhom výkope brankára Jaspera Cillessena favorit dostal do prečíslenia a Philippe Coutinho pripravil Suarezovi prvý presný zásah. Po hodine hry zvýšil na 2:0 Lionel Messi a ešte do prestávky zvýraznil náskok opäť Suarez. Po prestávke ešte pridali ďalšie dva góly Barcelony Andres Iniesta a Coutinho z pokutového kopu.

Pre kouča Ernesta Valverdeho to je prvá trofej počas jeho pôsobenia v Barcelone. Iniesta odohral vzhľadom na jeho avizovaný odchod pravdepodobne posledné finále v drese "blaugranas", dve minúty pred koncom opúšťal ihrisko za obrovského aplauzu tribún. Barcelona má blízko k zisku double, v lige drži jasný 12-bodový náskok pred Atleticom Madrid. V Lige majstrov ale nečakane vypadla už vo štvrťfinále s AS Rím.