12. decembra 2015

Barcelona opäť zaváhala. Neudržala dvojgólový náskok s La Coruňou

Futbalisti Barcelony Luis Suarez (vpravo) Lionel Messi (vľavo) a Sergi Roberto (uprostred) stoja na stredovej čiare po góle španielskeho klubu Deportivo La Coruňa Deportivo Coruna v zápase 15. kola španielskej Primery division Foto: TASR/AP

Barcelona 12. decembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona po deľbe bodov vo Valencii (1:1) zaváhali aj v sobotňajšom domácom dueli 15. kola španielskej Primery division s Deportivom La Coruňa. Na Nou Campe premárnili dvojgólový náskok a iba remizovali 2:2. Na čele tabuľky tak má úradujúci šampión pred druhým Atleticom trojbodový náskok, Madridčania však môžu "Barcu" bodovo dostihnúť v prípade nedeľňajšieho triumfu nad Athleticom Bilbao.

Barcelona 2 Deportivo La Coruna 2: Champions stunned by late comeback. https://t.co/qb7ijMmdIY pic.twitter.com/bALDdQNkFm

— The Fantasy Football (@TheFantasyFB) December 12, 2015

Lionel Messi

V oboch góloch "blaugranas" mal prsty Lionel Messi. V 39. minúte otvoril skóre z priameho kopu, keď ľavačkou krásne zakrútil loptu ponad múr k pravej žrdi. V 62. minúte sa po Argentínčanovej prihrávke delovkou z 23 m presadil chorvátsky stredopoliar Ivan Rakitič a zvýšil už na 2:0. Favorit však dvojgólový náskok neudržal, v 77. minúte znížil skóre Lucas Perez Martinez a štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času šokoval Barcelončanov Alex Bergantino, ktorý po rýchlom brejku parádnou strelou z prvej vyrovnal na konečných 2:2.

Hráč Barcelony Ivan Rakitič (druhý zľava) oslavuje so spoluhráčmi Lionelom Messim (vpravo) a Sandrom (vľavo) druhý gól do bránky Deportivo Coruna vo futbalovom zápase španielskej ligy FC Barcelona - Deportivo Coruna v Barcelone 12. decembra 2015. Foto: TASR/AP