![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Štvrtok 6.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Renáta
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
30. apríla 2018
Barnier: S dohodou o írskych hraniciach sa treba poponáhľať
Na archívnej snímke Michel Barnier.
Zdieľať
Na archívnej snímke Michel Barnier. Foto: TASR/APPodľa spravodajskej televízie Sky News Barnier počas svojej návštevy v Írsku varoval, že ak sa v otázke írskych hraníc nedospeje k dohode, "existuje riziko", že rozhovory o konečnej dohode o vystúpení Británie z EÚ stroskotajú.
Po plánovanom vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ v roku 2019 bude hranica, ktorá oddeľuje britskú provinciu Severné Írsko a Írsku republiku, jedinou pozemnou hranicou medzi Britániou a Írskom, ktoré naďalej ostane členom EÚ.
Európska komisia ešte vo februári navrhla zotrvanie Severného Írska na únijnom jednotnom trhu a v colnej únii s EÚ, aby sa zaistilo, že jeho hranica s Írskom sa nevráti k "tvrdej" podobe zahŕňajúcej aj kontroly a fyzickú infraštruktúru. Britská premiérka Theresa Mayová však reagovala, že by to narušilo jednotný trh Spojeného kráľovstva, keďže by vznikla určitá forma hranice medzi Severným Írskom a zvyškom Spojeného kráľovstva.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
