17. novembra 2010

BASKETBAL: Líder z Pezinka doma bez problémov zdolal Žilinu

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 15. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov: MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 83:85 ...

bez nazvu Bez popisuFoto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 15. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov:

MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 83:85 (15:26, 25:22, 23:21, 20:16)
Najviac bodov: Jackson 25, Berkis 17, Burrows 16 - Jefferson a Johnson po 18, Baldovský 16, Bartoš 12
TH: 19/14 - 19/14, fauly: 21 - 20, trojky: 5 - 9, rozhodovali: Gabara, Miroslav Matejčík a Lamoš, 200 divákov
V polovici prvej štvrtiny viedli hostia zo Spiša 14:7. Svoj náskok za prvých desať minút zvýšili až na 11 bodov a v 13. min viedli najvyšším rozdielom v stretnutí - 33:20. Postupne sa však začala stíhacia jazda zo strany Komárna. Trikrát sa domácim podarilo vyrovnať, avšak do vedenia sa nedostali ani raz. V 35. min Komárno vyrovnalo poslednýkrát na 74:74, no dve trojky Spišiakov rozhodli o ich tesnom víťazstve.

Astrum Levice - BC Prievidza 98:77 (24:16, 24:28, 26:17, 24:16)
Najviac bodov: Toroman 29, Červenka 18, Wolfinger 14 - Hallett 16, Booker 14, Boyd 11
TH: 25/20 - 15/13, fauly: 20 - 23, trojky: 8 - 10, rozhodovali: T. Lukáč, Tomašovič a Margala, 1700 divákov
Úvodných päť minút sa mužstvá striedali vo vedení. Záver prvej štvrtiny lepšie zvládli domáci. V druhej štvrtine hostia pridali, zaznamenali šesť trojok. V polčasovej prestávke bol stav 48:44 pre Levice. V tretej štvrtine domáci zlomili odpor hostí a natiahli svoje vedenie na rozdiel trinástich bodov - 74:61. V úvode poslednej štvrtiny dali Levičania 11 bodov, kým hostia ani jeden. Diváci sa však vytúženej stovky nedočkali.

BK Iskra Svit - BK SPU Nitra 66:82 (21:22, 22:25, 13:17, 10:18)
Najviac bodov: Grbešič 18, McCoy 16, Polakovič 12 - Moore 23, Tomek 18, Bosák 15
TH: 23/17 - 14/12, fauly: 17 - 21, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík a Bohucký, 500 divákov
Po nevydarenom úvodnom útoku domácich sa ujali slova hostia a v 3. min domáci tréner vzal oddychový čas za stavu 0:8 v neprospech Svitu. Po minúte dali Podtatranci Dorazilom prvý kôš, po ďalších troch minútach už viedli 13:12, a tak si oddychový čas vzali Nitrania. Tí napokon vyhrali prvú štvrtinu o bod. V druhej časti vyrovnali hostia v úvode na 24:24 a častejšie viedli. Avšak v 17. min domáci Mc Coy dal za sebou dve trojky a bolo 38:38. Záver prvého polčasu bol lepší zo strany hostí. Do druhého polčasu sa hostia rozbiehali veľmi pomaly. To bolo však z ich strany lišiactvo, pretože tri minúty pred záverom tretej štvrtiny viedli o 4 body. V záverečnej štvrtine Nitrania excelovali. Hrali výborne, Moore bol neudržateľný a pri chybách, ktorých sa veľmi laxne dopúšťali Podtatranci, nebolo pochýb, že hosťujúce družstvo spod Zobora zvíťazí aj dvojciferným rozdielom.

Basketbal Pezinok - BK Váhostav-SK Žilina 90:76 (24:18, 15:18, 30:26, 21:14)
Najviac bodov: Sapp 25, Miloševič 17, Lukjanec 14 - Carter 23, Tilandy 15, Kosa 12
TH: 23/18 - 24/18, fauly: 22 - 21, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Pipíška, Kuzmiak a Kurpaš, 200 divákov
V nie veľmi peknom stretnutí nakoniec domáci potvrdili rolu favorita i keď o víťazstvo museli tuho zabojovať. Žilina ešte v 28. min viedla 56:55, no favorizovaní Pezinčania úspešnými trojkami odrazili črtajúce sa prekvapenie a napokon zvíťazili hladko o 14 bodov.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Handlová 73:70 (17:15, 18:9, 16:10, 22:36)
Najviac bodov: Koczkáš 17, Hovaňák 15, Soldo 13 - Avalič 21, Delič 17, Barišič 15
TH: 35/23 - 15/12, fauly: 18 - 32, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Brziak, Karniš a Daňo, 800 divákov
Domáci nastúpili po prvý raz s posilou z Chorvátska pivotom Vjeranom Soldom. Od začiatku si dobrou obranou budovali náskok, ktorý narástol až na 21 bodov, keď v 35. min domáci vyhrávali 57:36. Handlovčania sa však najmä zásluhou Avaliča, ktorý zaznamenal 17 bodov v poslednej štvrtine, znížili v poslednej minúte až na rozdiel štyroch bodov 69:65. Domáci si však víťazstvo nenechali vziať, aj keď v nepremieňaní trestných hodov v posledných dvoch minútach nečakane zdramatizovali stretnutie.