07. apríla 2010

BASKETBAL: Pezinok prvým semifinalistom

Prvým semifinalistom play-off slovenskej extraligy mužov v basketbale sa stali hráči AB Cosmetics Pezinok, ktorí v stredu zvíťazili na vlastnej palubovke nad BK Inter ...

bez nazvu Foto: SITA/Igor Svítok

BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) - Prvým semifinalistom play-off slovenskej extraligy mužov v basketbale sa stali hráči AB Cosmetics Pezinok, ktorí v stredu zvíťazili na vlastnej palubovke nad BK Inter Bratislava (88:85). Vo štvrťfinálovej sérii teda dominovali bez zaváhania (3:0). Blízko k postupu majú aj tímy BK SPU Nitra, MBK Handlová a BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, ktorým stačí na postup medzi najlepšie kvarteto jediný triumf.

Výsledky stredajších tretích štvrťfinálových zápasov play-off slovenskej extraligy mužov v basketbale (hrá sa na 3 víťazstvá):

AB Cosmetics Pezinok - BK Inter Bratislava 88:85 (27:18, 24:22, 19:19, 18:26) - konečný výsledok série: 3:0, do semifinále postúpil Pezinok
Najviac bodov: Jackson 20, Lukjanec 19, Miloševič 16 - La Rosa 20, Anderson 19, Musil a Ivan po 9
TH: 16/15 - 11/6, fauly: 20 - 19, trojky: 9 - 15, rozhodovali: Sudek - Hlinka, Matejčík, 350 divákov
Do 24. min si disciplinovane hrajúci domáci vytvorili 18-bodové vedenie (60:42). Inter však nesmiernou vôľou a presnou streľbou zmazal ich náskok. V 38. min svietilo na ukazovateli nerozhodné skóre (79:79). V bláznivom závere napokon strhli víťazstvo na svoju stranu Pezinčania a postúpili do semifinále.

BK SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 99:49 (20:13, 34:8, 21:12, 24:16) - stav série: 2:1
Najviac bodov: Tomek 17, Hill 16, Pohánka 14/4 - Znanec 12, Kačáni 10, Savovič 7
TH: 40/26 - 15/10, fauly: 18 - 26, trojky: 7 - 1, rozhodovali: Brziak - Pipíška, Lamoš, 600 divákov
Nitra od úvodného hvizdu kráčala k víťazstvu. Po prvom polčase bol rozdiel v skóre 33-bodový (54:21). Tréner domácich dal šancu celej lavičke, ktorá splnila svoju úlohu. Nitra zásluhou kvalitného výkonu celého mužstva zaslúžene zvíťazila.

MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 70:79 (25:19, 8:13, 16:22, 21:25) - stav série 2:1
Najviac bodov: Glavinič 23, Manojlovič 15, Nuber 13 - Burrows 22, Madaj 18, Salamun 14
TH: 22/16 - 12/9, fauly: 20 - 23, trojky: 6 - 10, rozhodovali: Janáč - Hančík, Margala, 900 divákov
Domáci vstúpili do zápasu vlažným tempom, čo agilní hostia z Komára využili a už v úvode zápasu naznačili, že svoju kožu nepredajú lacno. Vytrvalí hostia po prestávke prevzali iniciatívu do svojich rúk, ujali sa vedenia, ktoré udržali až do konca zápasu a zabezpečili si pokračovanie štvrťfinálovej série.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 100:97 (21:13, 28:22, 26:33, 25:29) - stav série: 2:1
Najviac bodov: Baťka 21, Mróz 16, Mielczarek 15 - Fears 23, Thomas 20, Boor 17
TH: 33/29 - 18/15, fauly: 17 - 29, trojky: 9 - 16, rozhodovali: Gabara, Šarišský, Kovalčík, 1000 divákov
Prvých 16 min triafalo do spišského koša len prievidzské duo Szalay - Fears a keďže kombinačnejší a priamočiarejší domáci si svoju silu rozložili medzi viacerých hráčov, prvý polčas vyhrali Spišiaci o štrnásť bodov (49:35). Po polčasovej prestávke hostia doslova explodovali na oblúku a v 27. min bolo vyrovnané 61:61. V záverečnej desaťminútovke sa rozpútal neľútostný boj o účasť v semifinále, ktorý lepšie zvládli hostitelia a majú k dispozícii prvý mečbal.