30. marca 2011

BASKETBAL: Postup do semifinále si zaistila Žilina

Tagy: basketbal

Súhrn výsledkov stredajších tretích stretnutí štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

bez nazvu Igor Majoroš s číslom 15 bránený Stanislavom Baldovským v zápase basketbalovej extraligy medzi BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (v bielom) a BC Prievidza( v čiernom)Foto: SITA/ Miroslav Dibák BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších tretích stretnutí štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

BK SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 88:57 (21:15, 23:17, 20:10, 24:15) - stav série 2:1
Najviac bodov: Moore 19, Montgomery 16, Bosák 15 - Cvitanovič 12, Rendla 11, Dorazil 10
TH: 22/16 - 22/11, trojky: 6 - 4, fauly: 18 - 18, rozhodovali: Brziak, Kuzmiak a Lamoš, 550 divákov
Hosťom patrili úvodné tri minúty zápasu, keď boli aktívnejší a viedli 11:5. Od 8. min prevzali domáci basketbalisti taktovku do svojich rúk, vyrovnali a postupne zvyšovali svoj náskok. Nitrania viedli v 34. min už o tridsať bodov, a to zásluhou efektívneho smeču Žiaka - 76:46. Hostia z Banskej Bystrici odišli spod Zobora s 31-bodovou prehrou a Nitra bude mať na Štiavničkách semifinálový mečbal.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 70:74 (15:23, 24:17, 14:10, 17:24) - stav série 2:1
Najviac bodov: Mróz 23, L. Johnson 17, Mielczarek 11 - Ch. Jones 21, Majoroš 12, Hallett 8
TH: 28/17 - 14/12, trojky: 5 - 6, fauly: 17 - 23, rozhodovali: Gabara, Šarišský a M. Matejčík, 1100 divákov
Postupový mečbal zväzoval domácim od úvodu ruky, a keďže hostia predvádzali v prvej štvrtine kompaktnejší basketbal s podkošovou prevahou, prvú časť vyhrali 23:15. V druhej desaťminútovke Spišiaci pritvrdili v obrane, upokojili streľbu a do kabín odchádzali už s len jednobodovým mankom (39:40). V druhom polčase sa rozpútal pravý boj o extraligové semifinále. Krása ustúpila húževnatosti a bojovnosti. V tretej časti mali mierne navrch domáci a pred záverečnou desaťminútovkou viedli 53:50. Tú však Spišiaci nezvládli a na palubovke lepší "baníci" si umnou hrou vybojovali ďalší zápas.

MBK Rieker Komárno - BK Váhostav-SK Žilina 78:80 (21:13, 25:21, 22:26, 10:20) - konečný výsledok série 0:3, do semifinále postúpila Žilina
Najviac bodov: Burrows 19, Berkis 16, J. Jones 13 - Carter 25, Stojanovič 23, McCoy 11
TH: 24/17 - 20/14, trojky: 5 - 10, fauly: 25 - 24, rozhodovali: J. Janáč, Tomašovič a Turčin, 750 divákov
Domáci s nožom na krku začali dobre, presadzovali sa najmä v obranných činnostiach a postupne im to začalo padať aj v útoku. Týmto si vypracovali v 7. min náskok 16:6 a v 16. min bolo už 37:19. Komárno viedlo najvyšším rozdielom v 19. min - 44:25. Aj v druhom polčase diktovalo tempo hry domáce družstvo. V 28. min viedli domáci 61:45, o minútu to bolo 61:53. V záverečnej štvrtine hostia nepoľavili zo svojho úsilia a neustále sa k domácim približovali, až z ničoho nič znížili na dvojbodový rozdiel v 36. min. V predposlednej minúte sa dostali Žilinčania do vedenia 76:72. Rozhodnúť mohol v posledných sekundách domáci Jurík, no s výsledkom sa mu už nepodarilo nič spraviť. Hráči BK Váhostav-SK zvíťazili aj v treťom zápase v sérii a postúpili do semifinále.

Astrum Levice - MBK Handlová 74:66 (20:20, 19:13, 23:18, 12:15) - stav série 1:2
Najviac bodov: Bernard 21, English a Henderson po 12 - Nuber 19, Gavlák 10, Madaj, Barišič a Delič po 8
TH: 23/18 - 24/22, trojky: 4 - 8, fauly: 25 - 26, rozhodovali: T. Lukáč, Kúkelčík a Hančík, 1750 divákov
Prvá štvrtina zápasu bola vyrovnaná, družstvá sa striedali vo vedení. V druhom dejstve si domáci basketbalisti vytvorili mierny náskok a v polčasovej prestávke viedli 39:33. V 26. min vyhrávali Levičania najvyšším rozdielom - 50:38. Posledná štvrtina bola opäť vyrovnaná, hostia z Handlovej síce strelili dve trojky, viac ako na rozdiel šiestich bodov sa však nedokázali priblížiť a napokon zaslúžene ťahali za kratší koniec. Levičania po osembodovom víťazstve znížili stav série na 1:2.