17. augusta 2010

BASKETBAL: Slováci v B-divízii zdolali Švajčiarov

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia vyhrala vo svojom druhom zápase v C-skupine kvalifikácie B-divízie majstrovstiev Európy 2011 v utorok vo Fribourgu nad Švajčiarskom 60:52. Slováci ...

basketbal Foto: SITA FRIBOURG 17. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia vyhrala vo svojom druhom zápase v C-skupine kvalifikácie B-divízie majstrovstiev Európy 2011 v utorok vo Fribourgu nad Švajčiarskom 60:52. Slováci po III. štvrtine prehrávali o 6 bodov 40:46, ale výborným výkonom v záverečnej desaťminútovke, ktorý vyhrali 20:6, získali cenné dva body. Strelecky sa blysli súrodenci Rančíkovci, ktorí zaznamenali takmer polovicu slovenských bodov - Martin nastrieľal 17 a Radoslav 12. V ďalšom kvalifikačnom stretnutí sa zverenci trénera Františka Róna stretnú v sobotu 21. augusta o 19.00 h v Pezinku s Cyprom, Švajčiari privítajú opäť vo Fribourgu v ten istý deň o 17.30 h reprezentáciu Česka.

Výsledok:

Švajčiarsko - Slovensko 52:60 (20:17, 9:12, 17:11, 6:20)
Zostava a body SR: Gavel 10, Červenka 9, M. Rančík 17, R. Rančík 12, Nuber 2 (Mrviš 2, Kozlík 2, Novák 2, Sedlák 2, Sedmák 2, Marko 0) - najviac bodov Švajčiarska: Vogt 15, Brunner 11.
TH: 5/3 - 14/11, fauly: 13 - 13, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Lamonica (Tal.), Glišič (Srb.), Santos (Portug.) 1289 divákov.

Po svižnej úvodnej desaťminútovke, v ktorej viedli domáci aj 18:12, mali v druhej navrch Slováci. Predovšetkým zásluhou dobrej práce Radoslava Rančíka pod oboma košmi (v I. polčase 10 bodov, 7 doskokov) viedli viackrát najtesnejším rozdielom, naposledy 27:26 v 17. min. Švajčiari znova odskočili zdanlivo malou, 8-bodovou šnúrou z 34:35 v 24. min na 43:35 v 17. min. Rónovi zverenci však v 32. min vyrovnali skóre (46:46) a zakrátko sa znova ujali vedenia (49:48). Necelé dve minúty pred koncom, keď viedli 54:50, pridali trojky Červenka a Martin Rančík (60:50) a bolo rozhodnuté.

Hlas po zápase:
František Rón (tréner Slovenska): "Oplatilo sa nám točiť počas celého súboja viac hráčov, takže sme kľúčových mohli trošku šetriť na záverečné minúty hry. V nich sme boli rýchlejší a pohyblivejší ako súper. Aj keď v tomto vyrovnanom zápase sme prehrávali aj o osem bodov, stále som veril v naše víťazstvo.“