08. mája 2010

Basketbalisti BK SPU Nitra vyrovnali stav série

Basketbalisti BK SPU Nitra vyrovnali stav finálovej série mužskej basketbalovej extraligy zásluhou sobotňajšieho triumfu nad Pezinkom na 1:1. Úradujúci šampión neponechal ...

basket Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 8. mája (WEBNOVINY) - Basketbalisti BK SPU Nitra vyrovnali stav finálovej série mužskej basketbalovej extraligy zásluhou sobotňajšieho triumfu nad Pezinkom na 1:1. Úradujúci šampión neponechal nič na náhodu a zvíťazil nad vicemajstrom jednoznačným spôsobom 86:58 (33:27). Strelecky sa darilo najmä legionárom v oboch tímoch, najviac bodov (22) zaznamenal americký pivot pôsobiaci v Nitre Dametri Hill. Tretí zápas finálovej série hranej na tri víťazstvá je na programe v stredu 12. mája v Pezinku. .

Finále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
BK SPU Nitra - AB Cosmetics Pezinok 86:58 (22:21, 11:6, 24:16, 29:15)
Najviac bodov: Hill 22, Crawford 19, Novák 15 - Nicholson 16, Miloševič 15, Jackson 11
TH: 21/14 - 21/13, fauly: 19 - 20, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Zubák, Ženiš, Kukelčík, 1100 divákov

Hostia z Pezinka síce otvorili strelecký účet zápasu, no Nitrania hneď odpovedali sedembodovou šnúrou a od tohto momentu prakticky už nepustili vedenie zo svojich rúk. Do konca prvej časti hry sa Nitra neustála snažila bodovo utiecť svojmu súperovi, no Pezinok jej to ešte neodvolil. Domáci nastupovali do druhej štvrtiny len s najtesnejším vedením (22:21). V druhej časti hry domáci trpezlivou hrou krok po kroku zvyšovali svoj náskok. Po polčasovej prestávke Nitrania zlepšili svoju aktivitu v obrane, čo sa hneď prejavilo aj na skóre, keď mali v 25. min už 15-bodový náskok (49:34). V záverečnej štvrtine na palubovke excelovalo len jediné družstvo - domáce. Nitra doviedla s prehľadom zápas do víťazného konca a vyrovnala stav série na 1:1.