17. februára 2012

Basketbalisti Chicaga zdolali Boston aj bez Rosa

Basketbalisti Chicaga oslabení o lídra Derricka Rosa prišli v štvrtej štvrtine súboja s Bostonom o 16-bodový náskok, no napriek tomu dotiahli duel do víťazného konca. Po výhre 89:80 si ...

nba NEW YORK 17. februára (WEBNOVINY) - Basketbalisti Chicaga oslabení o lídra Derricka Rosa prišli v štvrtej štvrtine súboja s Bostonom o 16-bodový náskok, no napriek tomu dotiahli duel do víťazného konca.

Po výhre 89:80 si udržali najlepšiu bilanciu v zámorskej NBA - dvadsaťpäť víťazstiev a sedem prehier. "Všetci veríme vo svoje schopnosti, ale naplno si uvedomujeme, že bez Derricka nedosiahneme to, po čom túžime," tvrdil po zápase center Bulls Joakim Noah. Syn bývalého úspešného tenistu prispel k triumfu 15 bodmi a 16 doskokmi, ešte úspešnejší boli Carlos Boozer a Luol Deng, ktorý zhodne nastrieľali po 23 bodov.

"Záverečné štvrtiny bývali naše. Bez ohľadu na to, čo sa dovtedy dialo, vo štvrtej časti sme zvykli dominovať. Vedeli sme, ako zakončiť každý útok. Teraz sme úplne mimo," posťažoval sa veterán v drese Celtics Ray Allen.

Ani problémy s ľavým členkom nepribrzdili lídra Indiany Dannyho Grangera. Najlepší strelec Pacers potvrdil kvality v stretnutí proti New Jersey, tridsiatimi dvoma bodmi priviedol domácich k triumfu 93:88.

"Stálo ma to veľa ľadu a bolestivého liečenia. Vedel som však, že musím nastúpiť. Ťahali sme sériu piatich prehier a potrebovali sme to zlomiť," uviedol Granger. Indiane, jednému z najpríjemnejších prekvapení skrátenej sezóny, aktuálne patrí šiesta pozícia vo Východnej konferencii. Nets prehrali ôsmy duel v rade a sú štvrtým najhorším tímom ligy.

Najmenej bodov videli diváci v Portlande, kde uspeli hráči LA Clippers 74:71. Tvorca hry hostí Chris Paul mal po troch štvrtinách na konte nula bodov, ale v záverečnej dvanásťminútovke ich zaznamenal trinásť. Blake Griffin pridal 21 bodov a 14 doskokov. Domácim chýbal už v druhom stretnutí zranený LaMarcus Aldridge.