20. júna 2012

Basketbalisti Miami sú len krok od triumfu v NBA

Basketbalisti Miami Heat zdolali v utorkovom štvrtom finálovom zápase basketbalovej NBA v domácom prostredí tím Oklahoma City Thunder 104:98 (46:49) a v sérii, hranej na štyri víťazstvá, vedú už 3:1. ...

lebron james MIAMI 20. júna (WEBNOVINY) - Basketbalisti Miami Heat zdolali v utorkovom štvrtom finálovom zápase basketbalovej NBA v domácom prostredí tím Oklahoma City Thunder 104:98 (46:49) a v sérii, hranej na štyri víťazstvá, vedú už 3:1.

LeBron James a spol. sú tak už len krôčik od triumfu v najprestížnejšej basketbalovej súťaži na svete.

O celkovom prvenstve v sezóne 2011/2012 môže Miami rozhodnúť vo štvrtok 21. júna - opäť na domácej palubovke.

Floriďanom nevyšla v utorok prvá štvrtina, ktorú prehrali o 14 bodov - 19:33, po polčase bol stav 46:49.

Basketbalisti Miami však v ďalšom priebehu zlepšili svoj výkon a napokon dokázali otočiť nepriaznivý stav z úvodu duelu.

Oklahome na vyrovnanie vo finálovej sérii nepomohlo ani fantastických 43 bodov Russella Westbrooka.

Výsledok:
Miami Heat - Oklahoma City Thunder 104:98 (19:33, 27:16, 33:26, 25:23) - stav série: 3:1

Najviac bodov: LeBron James 26, Wade a Chalmers po 25 - Westbrook 43, Durant 28