12. júla 2019

Basketbalisti SR 20 deklasovali na úvod B-kategórie ME Luxembursko

Slovenská basketbalová reprezentácia mužov do 20 rokov vykročila do turnaja B-kategórie ME v portugalskom Matosinhose úspešne. Rovesníkov z Luxemburska ...

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič
Matosinhos 12. júla (TASR) – Slovenská basketbalová reprezentácia mužov do 20 rokov vykročila do turnaja B-kategórie ME v portugalskom Matosinhose úspešne. Rovesníkov z Luxemburska deklasovala 96:53.

Ďalší duel Slovákov je na programe v nedeľu 14. júla o 21.00 h, ich súperom bude v D-skupine Belgicko.

B-kategória ME basketbalistov do 20 rokov

D-skupina:

Luxembursko – Slovensko 53:96 (29:52)

Najviac bodov Luxemburska:
Demuth 10, Kovac 9, Feipel a Medeot po 8 - zostava a body SR: Mokráň 16, Páleník 15, Majerčák 13, Zelizňák 12, Bátovský 8 (Kubala 11, Danielič a Volárik po 7, Siládi 5, Mátych 2, Kincel a Turza 0)
TH: 3/2 – 8/6, fauly: 8 - 10, trojky: 3 - 16, rozhodovali: Suslov (Est.), Sarekovski (Fín.), Romanov (Rus.)

Slováci otvorili účinkovanie na šampionáte vynikajúco, od úvodu potvrdzovali rolu papierového favorita v zápase. Na súpera vybehli s mimoriadnou efektivitou v útoku, už v prvej štvrtine si vytvorili dvojciferné vedenie – 34:18. V druhej časti len potvrdzovali hernú kvalitu, ktorá bola na ich strane a prvý polčas napokon vyhrali 52:29.

Ani polčasová prestávka nepriniesla žiadnu zmenu, Slováci kontrolovali dianie na palubovke a ešte viac zveľadili svoj náskok. Do záverečnej 10-minútovky išli za stavu 81:40. Vo štvrtej štvrtine už dostali priestor aj menej vyťažení hráči, keďže o osude stretnutia už bolo rozhodnuté.