03. augusta 2019

Basketbalisti SR do 18 rokov zdolali Luxemburčanov

Ilustračná fotografia.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Oradea 3. augusta (TASR) - Slovenskí basketbalisti do 18 rokov zvíťazili v sobotnom zápase o 21. až 24. miesto na turnaji B-kategórie ME v rumunskom meste Oradea nad Luxemburskom 75:69. Zverenci Karola Kučeru nezačali dobre, úvodnú štvrtinu prehrali o osem bodov, ale v druhom polčase zabrali a otočili duel vo svoj prospech. O konečnú 21. priečku zabojujú v nedeľu o 13.00 h proti víťazovi stretnutia Rumunsko - Kosovo.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov – o 21. až 24. miesto:

Slovensko - Luxembursko 75:69 (34:36)

zostava a body SR: Šipkovský 21 (3 trojky, 13 doskokov), Lukáč 18 (3 trojky), O'Connell 3, Šimoňák 1, Skubeň 0 (Lenjik 11, Foltín 8, Rakai 7, Mičuda 4 (10 doskokov), Dzugas 2, Chaban 0) - najviac bodov Luxemburska: Vlaminck 29 (3 trojky), Ceman 19, Tani 15

TH: 19/12 – 11/5, fauly: 16 - 21, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Vassallo (Malta), Romanov (Rus.), Caballe (Isl.)