11. januára 2007

Basketbalistky K Cero zdolali maďarský Szeviép

Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 v maďarskom meste Szeged nad domácim celkom Szeviép 73:66 (35:35). Pred odvetou, ...

SZEGED 11. januára (WEBNOVINY) - Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 v maďarskom meste Szeged nad domácim celkom Szeviép 73:66 (35:35). Pred odvetou, ktorá je na programe 17. januára v Košiciach, si tak vytvorili veľmi dobrú východiskovú pozíciu v boji o postup do najlepšej šestnástky súťaže.

Szeviép Szeged - K Cero V.O.D.S. Košice 66:73 (13:20, 22:15, 16:18, 15:20)

Najviac bodov Szegedu: Tomovová a Fürészová po 14, Töröková 9

Zostava a body K Cero: McCarvilleová 22 (13 doskokov), Jalčová 21, Mazzanteová 18, Branzovová 4, Číkošová 2 (Jurčenková 4, Růžičková 2, Michulková, Barényiová)

TH: 8/6 - 13/11, fauly: 15 - 10, trojky: 8 - 4

Zverenky trénera Vladimíra Karnaya prehrávali v Szegede v tretej minúte 0:4, no rýchle sa prebrali a prvá štvrtina patrila im. V 7. min viedli už o desať bodov (17:7) a prvú štvrtinu vyhrali pomerom 20:13. Aj v druhej časti hry si zo začiatku udržiavali väčší bodový odstup, no od 15. min sa prebrali aj domáce hráčky a vyrovnali na polčasových 35:35. Tretia štvrtina sa niesla vo vyrovnanom tóne, z tesného vedenia 53:51 sa mohli po 30. minútach radovať Košičanky. V poslednej časti hry začali udávať tempo domáce, no od stavu 66:63 (4:09 min do konca stretnutia) sa strelecky dokázalo presadiť už iba K Cero a nakoniec zvíťazilo sedembodovým rozdielom 73:66.