11. januára 2007

Basketbalistky Ružomberka na úvod s prehrou

Basketbalistky MBK Ružomberok nezvládli úvodné stretnutie šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 a na domácej palubovke podľahli talianskemu družstvu Lavezzini Basket Parma ...

RUŽOMBEROK 11. januára (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok nezvládli úvodné stretnutie šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 a na domácej palubovke podľahli talianskemu družstvu Lavezzini Basket Parma 80:95. Týmto výsledkom si pred odvetou, ktorá je na programe o týždeň v stredu 17. januára o 20.00 h v Parme, výrazne skomplikovali svoje postupové šance.

Od úvodu patrila palubovka ružomberskej Koniarne hráčkam hostí, po prvej minúte svietilo na tabuli skóre 0:6. Ružomberčanky sa síce čiastočne prebrali, ale v prvej štvrtine si nevedeli poradiť so 198 cm vysokou Dačičovou a bodový rozdiel v prospech Parmy postupne narastal až na 20:33. V druhej časti hry pokračovala dominancia hráčok Lavezzini, v 15. min viedli už o dvadsať bodov (42:22). Vtedy zverenky Mariana Svobodu konečne zapli, šiestimi bodmi v rade znížili a najmä zásluhou 11 bodov Palušnej v prvom polčase prehrávali po 20 minútach "iba" 35:51. "Narazili sme na veľmi kvalitného i vysokého súpera. Prehrávali nás najmä pod košom, ich hráčky tam boli o 10-15 centimetrov vyššie. Nevyšiel nám najmä začiatok stretnutia, zaspali sme v obrane a súper si vytvoril náskok. My sme znervózneli a zbytočne sme sa začali ponáhľať,“ povedal po zápase sklamaný tréner

„Ruže“ Marian Svoboda.

Po veľkej prestávke sa do hry konečne dostali konečne aj domáce, strelecky sa prebudila najmä Williamsová a jedenástimi bodmi v tretej štvrtine pomohla znížiť v 30. min na šesťbodový rozdiel 62:68. V poslednej časti hry však opäť prevzali kontrolu nad zápasom po všetkých stránkach lepšie hráčky Parmy, postupne si vybudovali opäť dvojciferný náskok, ktorý bez väčších problémov udržiavali až do konca. „Treba priznať, že súper bol lepší. V druhom polčase sa síce naša hra zlepšila, prišli sme na to, ako brániť vysoké hráčky Lavezzini, stiahli sme ich náskok na šesť bodov, ale otočiť vývoj sme nedokázali. Pätnásťbodový rozdiel je dosť vysoký, ale moje hráčky duel určite neodflákli, bojovali až do konca. Do Parmy určite nepôjdeme s porazeneckou náladou, chceme tam prekvapiť, i keď 15-bodový rozdiel je naozaj vysoký,“ dodal M. Svoboda. Veľkým problémom Ružomberka bolo, že sa mu nepodarilo zohnať kazetu so zostrihmi zápasov šestnásťfinálového súpera, a preto nevedeli presne, čo od neho môžu čakať. V odvete budú mať vďaka tomu miernu výhodu, ale ich postup ďalej by bol veľkým prekvapením. „Verím, že v odvete šanca je, bude to však nesmierne ťažké. Dnes nám veľmi chýbali útočné doskoky a strelecky sa nevedeli chytiť krídla. Ak by im to išlo, určite by to dopadlo oveľa lepšie,“ nevzdáva sa krídelníčka MBK Michaela Ivanová.

MBK Ružomberok - Lavezzini Basket Parma (Tal.) 80:95 (20:33, 15:18, 27:19, 18:25)

Zostava a body MBK: Nerová 18 (12 doskokov), Williamsová 16, Uhrová 13, Ivančevičová 10, Oravcová 4 (Palušná 13, Ivanová 6, Djuričová 0)

Najviac bodov Parmy: Mahoneyová 26, Dačičová (11 doskokov) a Podrugová po 18

TH: 16/14 - 18/16, fauly: 19 - 19, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Paulík (ČR) a Bachaňski (Poľ.), 1800 divákov.

Lyžovanie: Rakúšan Schönfelder po stávke nahý dolu svahom