09. decembra 2007

Bayern hral proti Duisburgu zbytočne na krásu, tvrdí Hitzfeld

Podľa kormidelníka nemeckého futbalového veľkoklubu Bayern Mníchov Ottmara Hitzfelda doplatili Bavori v sobotňajšom stretnutí 16. kola I. bundesligy proti Duisburgu na svoju snahu predvádzať atraktívny ...

BERLÍN 9. decembra (WEBNOVINY) - Podľa kormidelníka nemeckého futbalového veľkoklubu Bayern Mníchov Ottmara Hitzfelda doplatili Bavori v sobotňajšom stretnutí 16. kola I. bundesligy proti Duisburgu na svoju snahu predvádzať atraktívny futbal. Mníchovčania totiž v domácej Allianz Aréne prekvapujúco uhrali s jedným z najslabších tímov aktuálnej sezóny len bezgólovú remízu napriek tomu, že boli celý duel lepším mužstvom a posledných 10 minút mali na trávniku aj početnú prevahu o jedného muža po vylúčení hosťujúceho útočníka Mohammadoua Idrissoua. Ak by sa Bayernu podarilo proti MSV získať namiesto jedného všetky tri body, mali by Kahn a spol. už garantovanú prvú priečku počas vianočnej prestávky. Momentálne majú zverenci trénera Hitzfelda na čele tabuľky dvojbodový náskok, pretože sobota bola čiernym dňom aj pre druhý tím tabuľky Werder Brémy, ktorý v divokom stretnutí prehral na pôde Hannoveru 3:4. "Neukázali sme žiadnu dravosť, chceli sme ten zápas vyhrať len tým, že budeme hrať na krásu. S výsledkom som samozrejme nespokojný, pretože sme chceli získať tri body a Vianoce osláviť na prvom mieste. Ale je to naša vlastná chyba, opäť sme totiž nevyužili šance na začiatku duelu, a potom to už bolo ťažké. Hráčom Duisburgu nárastlo sebavedomie, dobre bránili aj s desiatimi mužmi," povedal Ottmar Hitzfeld.

Obranu MSV, ktorá v doterajšom priebehu I. bundesligy inkasovala už 25-krát, nedokázala prekonať ani jedna z troch najväčších letných posíl Bavorov (celkovo za 49 miliónov eur) - stredopoliar Franck Ribéry a útočníci Miroslav Klose a Luca Toni. Bayern čakajú pred zimnou prestávkou ešte dva súťažné duely. Bundesligový rok 2007 zakončia Mníchovčania sobotňajším zápasom na Olympijskom štadióne v Berlíne proti domácej Herthe a v stredu 19. decembra privítajú v Allianz Aréne v rámci posledného 5. kola skupinovej fázy Pohára UEFA grécky tím Aris Solún.