28. októbra 2017

Bayern Mníchov zdolal Lipsko a vedie bundesligovú tabuľku

Na snímke uprostred hráč Bayernu Robert Lewandowski oslavuje gól v zápase B-skupiny Ligy majstrov vo futbale Bayern Mníchov - Anderlecht Brusel v Mníchove 12. septembra 2017. Foto: TASR/AP
Berlín 28. október (TASR) - Bayern Mníchov je novým lídrom nemeckej futbalovej bundesligy. V šlágri 10. kola zdolal RB Lipsko 2:0 a vytvoril si trojbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá prehrala v Hannoveri 2:4.

Bayern dokázal využiť početnú výhodu, keď Lipsko hralo už od 13. minútxy bez vylúčeného Willyho Orbana. V 19. minúte otvoril skóre zápasu James Rodriguez a v 38. minúte spečatil triumf Bavorov Robert Lewandowski. Hertha Berlín v základnej zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom zdolala Hamburg 2:1.

Posledný tím bundesligovej tabuľky 1. FC Kolín má naďalej v kolónke víťazstiev nulu, keď prehral na pôde Bayeru Leverkusen 1:2. Kolín sa síce ujal vedenia v 23. min zásluhou Sehrua Guirassyho, ale chemici po zmene strán zápas otočili vďaka presným zásahom Leona Baileyho a Svena Bendera. Borussia Mönchengladbach si odváža tri body z ihriska Hoffenheimu, nad ktorým zvíťazila 3:1.

Bayern Mníchov - RB Lipsko 2:0 (2:0)

Góly: 19. J. Rodriguez, 38. Lewandowski. ČK: 13. Orban (Lipsko).

F1: Vettel víťazom kvalifikácie na VC Mexika, Hamilton až tretí