28. apríla 2015

Bayern nezíska double, v pohári ho vyradil Dortmund

Futbalisti Bayernu Mníchov nezískajú ...

dortmund bayern Futbalistom Borussie Dortmund sa podarilo postúpiť cez nemeckého šampióna do finále pohárovej súťaže. Zápas rozhodli penalty, v ktorých Bayern netrafil ani raz.MNÍCHOV 28. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti Bayernu Mníchov nezískajú na domácej scéne double v sezóne 2014/2015.

Už istý držiteľ majstrovského titulu v I. bundeslige nestačil v utorkovom dramatickom semifinále Nemeckého pohára na Borussiu Dortmund, keď absolútne nezvládol jedenástkovú lotériu a prehral v rozstrele 0:2. Ani jeden zo štyroch exekútorov Bayernu z "bieleho bodu", medzi ktorými bol aj brankár Manuel Neuer, nedokázal skórovať. Po štvrtej sérii tak videlo 75 000 divákov v Allianz Arene rozuzlenie.

Odporúčame:

Ruská vláda reguluje futbal, obmedzí počet cudzincov v lige

Bochum bude do konca sezóny bez Šestáka, hrozí mu operácia

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, rovnaký stav bol aj po následnom tridsaťminútovom predĺžení. Za mníchovský klub skóroval v 29. min poľský reprezentant Robert Lewandowski, za Dortmund vyrovnal v 75. min Gabončan Pierre-Emerick Aubameyang. Hostia dohrávali bez vylúčeného Slovinca Kevina Kampla, ktorý musel odísť v 108. min predčasne pod sprchy.

Súperom zverencov trénera Jürgena Kloppa vo finále DFB Pokalu bude úspešnejší zo stredajšieho druhého semifinále, v ktorom Arminia Bielefeld privíta od 20.30 h VfL Wolfsburg.

Výsledok utorňajšieho stretnutia semifinále Nemeckého pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), na strely zo značky pok. kopu 0:2