23. januára 2010

Bayern novým lídrom, Šesták skóroval

Po úvodných sobotňajších zápasoch 19. kola najvyššej nemeckej súťaže sa na priebežné prvé miesto dostalo mužstvo Bayern Mníchov, ktoré zvíťazilo na ihrisku Werderu ...

BERLÍN 23. januára (WEBNOVINY) - Po úvodných sobotňajších zápasoch 19. kola najvyššej nemeckej súťaže sa na priebežné prvé miesto dostalo mužstvo Bayern Mníchov, ktoré zvíťazilo na ihrisku Werderu Brémy 3:2. Domácich dostal do vedenia v 10. min Aaron Hunt, no do polčasovej prestávky Bavori otočili skóre zápasu zásluhou Thomasa Müllera a Ivicu Oliča. V 75. min síce vyrovnal Hugo Almeida, ale víťazstvo pre zverencov trénera Louisa van Gaala zabezpečil v 78. min stredopoliar Arjen Robben. Bayern aktuálne vedie I. bundesligu o jeden bod pred Bayerom Leverkusen a Schalke 04. Leverkusen svoj zápas 19. kola odohrá v nedeľu proti Hoffenheimu.

Zaváhalo mužstvo Schalke 04 Gelsenkirchen, ktoré len remizovalo na ihrisku Bochumu 2:2. Hostia viedli 2:0 ešte desať minút pred koncom zápasu, no Hashemian v 82. min znížil. V poslednej minúte rozhodol o deľbe bodov slovenský reprezentačný krídelník Stanislav Šesták, pre ktorého to bol 26. presný zásah v nemeckej I. bundeslige a štvrtý v tomto ročníku 2009/2010.

V súboji ďalších dvoch slovenských reprezentantov Miroslava Karhana (Mainz 05) a Jána Ďuricu (Hannover 96) sa mohol tešiť prvý menovaný, ktorého mužstvo zvíťazilo tesne 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 4. min Andre Schürrle. Pre Jána Ďuricu to bol v drese Hannoveru druhý zápas v najvyššej nemeckej súťaži po príchode z ruského Lokomotivu Moskva, no aj ten sa skončil neúspešne. Hannover sa stále nachádza v pásme zostupu. Norimberg, v ktorého drese nenastúpil slovenský stredopoliar Marek Mintál, na domácom ihrisku remizoval s Frankfurtom 1:1 a je na predposlednom mieste v tabuľke. Posledná priečka patrí Herthe Berlín, ktorá hrala na domácom trávniku nerozhodne s Borussiou Mönchengladbach. Diváci v tomto súboji gól nevideli.

Výsledky sobotňajších zápasov 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Werder Brémy - Bayern Mníchov 2:3 (1:2)
Góly: 10. Hunt, 75. Hugo Almeida - 25. Müller, 35. Olič, 78. Robben, 39 100 divákov

Vfl Bochum - Schalke 04 2:2 (0:2)
Góly: 82. Hashemian, 90. ŠESTÁK - 5. Sanchez, 42. Kuranyi, 30 500 divákov