27. novembra 2013

Bayern zdolal CSKA 3:1 a vytvoril nový rekord v počte výhier v rade

Hráči Bayernu Mníchov oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 5. kola D-skupiny Ligy majstrov 2013/2014 CSKA Moskva - Bayern Mníchov v stredu 27. novembra 2013. Foto: TASR/AP
Bratislava 27. novembra (TASR) - Futbalisti obhajcu trofeje Bayernu Mníchov zvíťazili v stredajšom zápase 5. kola D-skupiny Ligy majstrov 2013/2014 na štadióne moskovského CSKA 3:1. Bavori, ktorí už mali istý postup do vyraďovacej fázy, tak v prebiehajúcej sezóne prestížnej súťaže nestratili ešte ani bod a upevnili si pozíciu na čele tabuľky. Zároveň vyhrali už desiaty duel v Lige majstrov v rade a vytvorili tak nový rekord súťaže. Doteraz sa o najdlhšiu sériu delili s FC Barcelona.

O úvodný gól stredajšieho programu LM sa postaral v 17. minúte holandský krídelník Arjen Robben, ktorý sa presadil tvrdou strelou zvnútra šestnástky. Druhý zásah Bayernu pridal v 56. minúte po individuálnej akcii Mario Götze. Dvadsaťjedenročný nemecký reprezentant prekľučkoval pomedzi niekoľkých domácich hráčov a ľavačkou poslal loptu za chrbát brankára Igora Akinfejeva. V 61. minúte síce domáci znížili, keď Keisuke Honda premenil pokutový kop po ruke Danteho, no už o štyri minúty upravil na rozdiel dvoch gólov rovnako z jedenástky Thomas Müller.

5. kolo skupinovej fázy LM 2013/2014:

D-skupina:

CSKA Moskva - Bayern Mníchov 1:3 (0:1)

Góly: 61. Honda (z 11m) - 17. Robben, 56. Götze, 65. Müller (z 11m). Rozhodoval: Antony Gautier (Fr.)

rekordná víťazná séria Bayernu v LM (desiať výhier so skóre 28:3)

2. apríla 2013: Bayern - Juventus Turin 2:0 - 1. zápas štvrťfinále

10. apríla 2013: Juventus Turin - Bayern 0:2 - 2. zápas štvrťfinále

23. apríla 2013: Bayern - FC Barcelona 4:0 - 1. zápas semifinále

1. mája 2013: FC Barcelona - Bayern 0:3 - 2. zápas semifinále

25. mája 2013: Borussia Dortmund - Bayern 1:2 - finále

17. septembra 2013: Bayern - CSKA Moskva 3:0 - skupinová fáza

2. októbra 2013: Manchester City - Bayern 1:3 - skupinová fáza