Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. marca 2010

Benzíny drahšie o 1,5 a nafta o 2 centy za liter


Tagy: Benzín nafta

Od piatka sa zvýšia ceny benzínov o 1,5 centu za liter a cena nafty bude drahšia približne o 2 centy za liter. Po zvýšení cien sa priemerná cena 95-oktánového benzínu Natural bude pohybovať v ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) - Od piatka sa zvýšia ceny benzínov o 1,5 centu za liter a cena nafty bude drahšia približne o 2 centy za liter. Po zvýšení cien sa priemerná cena 95-oktánového benzínu Natural bude pohybovať v rozmedzí 1,230 až 1,235 eur za liter, priemerná cena nafty prekročí hranicu 1,070 eur za liter. "Napriek tomu, že sme neočakávali, že sa ceny pohonných látok budú meniť, tí, ktorí o tom na Slovensku rozhodujú, majú iný názor," uviedol Tomáš Novotný z internetového portálu natankuj.sk.


Podľa neho ceny benzínov a nafty sa budú zvyšovať kvôli vývoju na medzinárodných trhoch. "Ceny pohonných látok na svetových trhoch sú síce na historických rekordoch, ale sú viac-menej stabilné," dodal Novotný. Za rastom cien pohonných látok sa môže podľa neho skrývať aj zdraženie benzínov na burze v Rotterdame od začiatku tohto roka približne o 20 %, zatiaľ čo na Slovensku sa ceny benzínov zdvihli len o 10 %. "Pri nafte je tento pomer na úrovni 12 % ku 8,75 % v prospech vyššieho zdraženia na burze v Rotterdame," dodal Novotný.

Aktuálne zdraženie benzínov bude štvrté v tomto roku. Aj nafta zdražie štvrtýkrát od 1. januára tohto roka. "Tá však má za sebou už aj dve znižovania cien, jedno z toho zapríčinil pokles spotrebnej dane," konštatoval Novotný.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Benzín nafta
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BUZEK: Niet solidarity bez zodpovednosti
<< predchádzajúci článok
Eurovea Galleria bude vraj cenovo dostupná

Benzíny drahšie o 1,5 a nafta o 2 centy za liter - diskusné fórum čitateľov