24hod.sk    Auto moto

12. septembra 2008

Béreš na najrýchlejší v dvoch z troch RS

Dve z úvodných troch rýchlostných skúšok na 39. ročníku Aquacity Rally Tatry, ktoré sú súčasťou seriálu majstrovstiev Slovenska a jazdia sa v okolí Popradu, sa skončili víťazstvom Jozefa Béreša ...

POPRAD 12. septembra (WEBNOVINY) - Dve z úvodných troch rýchlostných skúšok na 39. ročníku Aquacity Rally Tatry, ktoré sú súčasťou seriálu majstrovstiev Slovenska a jazdia sa v okolí Popradu, sa skončili víťazstvom Jozefa Béreša jr. na vozidle Fiat Abarth Grande Punto S2000. Prvú vyhral Béreš jr. s náskokom 1,6 sekundy pred Grzegorzom Grzybom z Poľska, ktorý jazdí na rovnakom automobile ako slovenský reprezentant. Až na 5. mieste skončil šesťnásobný víťaz tatranskej rally Václav Pech jr. na Mitsubishi Lancer EVO IX. Víťazstvom Béreša skončila aj tretia rýchlostná skúška (Brutovce) prvého dňa, druhý bol opäť Grzyb (+4,2 s) a tretí Pech, ktorý bol ešte predtým najlepší v druhej RS. Vyhral ju o 1,6 sekundy pred Cerhalmim, tretí skončil Béreš jr. V Poprade sa začal 39. ročník Rally Tatry. Po odchode pretekov do Púchova museli Popradčania osem rokov čakať na najstaršie rally preteky na Slovensku, ktoré sa jazdia s najvyšším koeficientom 10. Preteky sú zaradené do FIA Európskeho pohára - región Central. Preteky sa zároveň zaratávajú aj do Majstrovstiev Slovenska. Na Námestí sv. Egídia v Poprade sa vo štvrtok podvečer uskutočnil slávnostný štart súťaže. Samotné preteky sa budú konať v piatok a sobotu na cestách v okresoch Poprad, Levoča, Spišská Nová Ves a Rožňava. Na záver pretekov je zaradený atraktívny mestský okruh v okolí Aquacity Poprad. Autor: Rastislav Ovšonka SITA