Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

15. júna 2020

Beyonce požaduje stíhanie policajtov, ktorí zastrelili AfroameričankuDvadsaťšesťročnú Taylorovú postrelila polícia osemkrát 13. marca, keď detektívi pátrajúci po drogách vyrazili predné dvere na jej byte.Zdieľať
Beyonce požaduje stíhanie policajtov, ktorí zastrelili Afroameričanku

Americká speváčka Beyonce sa pripojila ku kritickým hlasom, požadujúcim trestné stíhanie policajtov, ktorí zastrelili Afroameričanku Breonnu Taylorovú priamo v jej dome, uviedla v pondelok agentúra AP.


Vo svojom liste adresovanom generálnemu prokurátorovi štátu Kentucky Danielovi Cameronovi speváčka napísala, že policajti "musia niesť následky za svoj čin".

"Váš úrad má právomoc a povinnosť učiniť zadosť spravodlivosti v prípade Breonny Taylorovej a preukázať hodnotu života černošky," uviedla v otvorenom liste.

Dvadsaťšesťročnú Taylorovú postrelila polícia osemkrát 13. marca, keď detektívi pátrajúci po drogách vyrazili predné dvere na jej byte. V príbytku Taylorovej sa však žiadne drogy nenašli.

Úmrtiu Taylorovej začala verejnosť venovať zvýšenú pozornosť po tom, ako jej rodina v máji zažalovala políciu. Jej smrť vyvolala v meste Luisville sériu protestov, pri ktorých najmenej sedem ľudí utrpelo zranenia.

Podobné násilné nepokoje sa konali v posledných dňoch naprieč celými Spojenými štátmi. Ich spúšťačom bolo pondelkové úmrtie Afroameričana Georgea Floyda pri policajnom zásahu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LA GOMERA – FILM O KORUPCII A TAJNOM JAZYKU Z KANÁRSKYCH OSTROVOV
<< predchádzajúci článok
Žene sa vyliahli z vajec kúpených v obchode tri káčatká (foto)

Beyonce požaduje stíhanie policajtov, ktorí zastrelili Afroameričanku - diskusné fórum čitateľov