14. októbra 2009

Bezgólová remíza Čechov so Severnými Írmi

Futbalisti Česka zakončili svoje neúspešné účinkovanie v kvalifikácii o postup na MS 2010 v Juhoafrickej republike remízou. Zverenci trénera Ivana Hašeka dosiahli v stredajšom stretnutí ...

AKTUALIZOVANÉ PRAHA 14. októbra (WEBNOVINY) - Futbalisti Česka zakončili svoje neúspešné účinkovanie v kvalifikácii o postup na MS 2010 v Juhoafrickej republike remízou. Zverenci trénera Ivana Hašeka dosiahli v stredajšom stretnutí 3. skupiny v pražskom Edene proti Severnému Írsku len nerozhodný výsledok 0:0. Česi, ktorí mali pred zápasom ešte teoretickú šancu na baráž, potrebovali nad Ostrovanmi vyhrať a spoliehať sa na zaváhanie Slovincov v San Maríne. Napokon nenastala ani jedna z týchto možností, a tak budúcoročný svetový šampionát bude bez reprezentantov ČR. Tí obsadili v konečnej tabuľke 3. skupiny so ziskom 16 bodov nepostupové 3. miesto. Severným Írom (15 b.) patrí 4. priečka, z priameho postupu sa tešilo Slovensko (22) a v baráži bude mať príležitosť vybojovať si účasť na MS Slovinsko (20).

3. skupina:
PRAHA
Česko - Severné Írsko 0:0
ŽK: 74. Baroš - 75. Feeney, rozhodoval: Duhamel (Fr.)

S dvoma zmenami v zostave v porovaní s víťazným sobotňajším duelom proti Poľsku (2:0) nastúpili Česi pred poloprázdnymi tribúnami v pražskom Edene. Prvý polčas nepriniesol pred oboma bránkami veľa vzruchu. Do prvej gólovej príležitosti sa dostali prekvapujúco Severní Íri. V 40. min dostal prihrávku za obranu McGinn, ale loptu netrafil ideálne a gólman Čech odvrátil končekmi prstov pohromu. Vzápätí sa na druhej strane po rohovom kope dostal k hlavičke Sivok, ale obrancovia v zelených dresoch odvrátili loptu do bezpečia a mužstvá odchádzali na prestávku za bezgólového stavu. Aj po zmene strán ako prví pohrozili hostia. McGinnova prihrávka prešla pokutovým územím, ale nenašla adresáta. V ďalšom priebehu druhého polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkymi, hráči kopili nepresnosti a duelu chýbalo aj tempo. V závere síce Česi súpera zatlačili, ale strelu Jankulovského vyrazil Taylor a úspešnú koncovku nemali ani ďalšie pokusy pri náznakoch šancí. Fanúšikovia sa gólu v Prahe nedočkali.

Hašek oznámil svoju rezignáciu

Tréner českej futbalovej reprezentácie Ivan Hašek oznámil v stredu svoju rezignáciu. Čechom sa totiž nepodarilo kvalifikovať na záverečný turnaj majstrovstiev sveta, ktorý sa v roku 2010 uskutoční v Juhoafrickej republike. Česká reprezentácia obsadila s 16 bodmi konečné 3. miesto v tabuľke 3. kvalifikačnej skupiny európskej fázy, čo nestačí ani na postup do baráže. "Áno, bol to určite môj posledný zápas v pozícii trénera českej reprezentácie," uviedol Hašek po stredajšom záverečnom stretnutí kvalifikácie, v ktorom jeho zverenci iba remizovali so Severným Írskom 0:0.

Hašek sa stal koučom českého výberu v júli, keď mala reprezentácia po šiestich dueloch na svojom konte iba 8 bodov. Pod jeho taktovkou získala česká reprezentácia v 4 súbojoch 8 bodov, to však už Čechom nestačilo, keď sa pred nimi umiestnili reprezentácie Slovenska a Slovinsko.