Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2022

Bezpečnostná služba identifikovala Čečenca páchajúceho zverstvá v Buči, bol súčasťou sprievodu KadyrovaUkrajinská bezpečnostná služba (SBU) zistila totožnosť ďalšieho ruského vojaka z Čečenska, ktorý spáchal zverstvá v dedine Babynci ...Zdieľať
russia_ukraine_invasion_09324 91093a92fa434e38a4ede2ae4c9e613b 676x451 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zistila totožnosť ďalšieho ruského vojaka z Čečenska, ktorý spáchal zverstvá v dedine Babynci neďaleko Buče v Kyjevskej oblasti. SBU o tom informovala v piatok na svojom webe.


Ukrajinci identifikovali útočníka ako Anzora Saladieviča Bisajeva. Podľa SBU bol tento veliteľ súčasťou najbližšieho sprievodu čečenského vodcu Ramzana Kadyrova. Začiatkom marca sa v spomenutej dedine spolu s podriadenými vlámal do jedného z miestnych domov a uniesol tínedžera. Chlapca mučili a požadovali od neho, aby prezradil informácie o pozíciách ukrajinských vojakov.

Po oslobodení Kyjevskej oblasti utiekol Bisajev na územie Ruska, kde sa dodnes skrýva. V Kyjevskej oblasti dosiaľ objavili viac ako 1300 tiel civilistov, ktorí zomreli rukami ruských okupantov.Zdroj: Webnoviny.sk - Bezpečnostná služba identifikovala Čečenca páchajúceho zverstvá v Buči, bol súčasťou sprievodu Kadyrova © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Partizáni v Luhanskej oblasti likvidujú jedného kolaboranta za druhým. Do vzduchu ho vyhodili, keď bol v aute
<< predchádzajúci článok
Veľká Británia splnila, čo sľúbila. Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety M20 MLRS